Na její podepsání se na Kostelním náměstí stála fronta.

Je jich tu dost

„Za první čtvrthodinu jsme získali na třicet podpisů a zájem je i o prázdné petiční archy, které chtějí lidé nechat podepisovat ve svém okolí," uvedla Zuzana Hančlová z iniciativy Islám v ČR nechceme.

Na podepsání petice se na Kostelním náměstí stála fronta.„Vadí nám, že by opět někdo měl nařizovat, co máme dělat, kolik lidí zase přijmout. Myslím si, že je potřeba ohroženým lidem pomoci, ale mělo by se to stát v jejich zemích. Chceme, aby vláda a parlament vyhlásily národní referendum k této otázce," zdůraznila Zuzana Hančlová.

Jak dodala, autoři petice požadují, aby vláda návrhy Unie na zavedení kvót odmítla, a aby azylové řízení zůstalo v kompetenci národních vlád.

Více o petici na webových stránkách iniciativy

„Máme jich tu až dost. Nestojíme o žádné další. Ještě by někoho podřezali nebo by odpálili bomby," přidala se Elena Skriletová, která právě petici podepsala.

Zbytečné obavy

Obavy z imigrantů považuje za zbytečné Jan Kubíček, ředitel ústecké poradny pro integraci cizinců. „Nevím, že by naše zařízení využil někdo spojovaný s terorismem," uvedl Jan Kubíček

„Každý rok poskytneme služby zhruba patnácti stovkám lidí. Kriminálních činů se dopustili dva, možná tři z nich. To je ve srovnání s českou společností velmi málo," připomněl ředitel Kubíček. Ani podle jeho názoru problém uprchlíků kvóty neřeší.

„Je třeba se zabývat také motivací běženců, řada z nich jsou zřejmě ekonomičtí uprchlíci, kteří jdou prostě za lepším. Navíc Česká republika pro ně rozhodně není cílovou zemí a těžko jim zabráníme, aby až je přijmeme, šli kam budou chtít," řekl Jan Kubíček.