Pěkně vysoko pod lesem stojí ohromný indiánský stan a opravdová mongolská jurta. Bílá stavení uvnitř vypadají skutečně pohádkově, jako by tam bydleli trpaslíci. Malé barevné židle, malé stolky, místo skříní závěsné vaky, do kruhu spací pytle.

Zvířecí farma

„Každý rok o prázdninách tu pořádáme přírodní tábor Pidi-Midi. Letos jsou připraveny tři turnusy po týdnu. Po posledním dešti to tady vypadalo zajímavě, skoro jako u rybníka. Za chvilku byly holky zmáčené jako rusalky, ale vůbec jim to nevadilo. Několikrát jsme museli přenášet věci z místa na místo, voda byla všude. Ještě že k nám přijeli v sobotu na přátelskou brigádu kluci ze šermířského oddílu. Honza, Marek a Vojta pěkně dřeli a společnými silami jsme to zvládli. V neděli jsme začali prohlídkou zvířátek. Gottingenská prasátka přišla o svého vůdce, Jeníček se rozhodl žít v lese a někde panáčkuje u krmelce. Už mi několikrát volali kamarádi, že byl spatřen u Větruše, jak loudí, ale domů se mu nechce. K pomazlení tu máme ovečky Sašu a Mášu, kozlík Fešák tu má svou Jůlinku, koníci Kačenka a Jurášek se moc těší na hřebelcování. Ve voliérách jsou holubi, kachny, bažanti, slepičky, králíci a morče Toníček," říká usměvavá Jaroslava Kománková.

Hned v pondělí táborníci vyrazili na výlet. Děti navštívily výrobnu mýdla. V týdenním programu je ještě kozí farma s táborákem a nocováním v seně, indiánský den, návštěva ranče U Lesa v Chlumci, mašinky v trmickém zámku, plavba lodí Marie, botanická zahrada v Teplicích a možná ještě jedno překvapení. To se ještě připravuje na příští sobotu. Zateplená jurta bude sloužit jako společenská místnost, v indiánském týpí je ložnice.

V noci peče buchty

„Máme tu patnáct divochů ve věku od 4-7 let. Když je uložím ke spánku po letním kině a vyhodnocení výletu, začíná mi druhá šichta. V noci vždycky peču buchtu na druhý den. To by mi děti neodpustily, snídá se společně a ty, co už tu byly, všechno prozradí nováčkům. Hlídá nás tu obrovitý bernský salašnický pes Hart, a tak se každému zdají barevné sny.

Prázdniny mají být plné dobrodružství a nových kamarádů. Zeptejte se dětí, jestli se jim chce po týdnu domů," laškuje Jaroslava Kománková a chlupatý pes souhlasně vrní blahem.