Akce sice oficiálně proběhne od 19. do 23. prosince, ale potřebné věci mohou dárci nosit do útulku již nyní.

„Potřebujeme krmivo pro kojící a březí kočky, pro koťata, pro psy v zátěži – na zimu, mléko pro koťata, antiparazitní přípravky vhodné i pro kočky a běžné krmivo pro psy i kočky. Piškotů máme velké množství, takže ty není nutné letos nosit, kdo přinese, nevadí. Potřeba jsou jiné věci, samozřejmě jako každoročně veškeré vyřazené vybavení pro zvířátka, které již lidé nepotřebují," uvedla Blanka Kulhánková, pracovnice útulku.

Stále jsou potřeba staré deky, ne péřové, peří z roztrhaných dek se obtížně uklízí, hodí se i pelíšky, vodítka a další věci.

ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Na facebooku útulku pokračuje také jeho adventní kalendář, každý den je tam představen jeden obyvatel útulku vhodný k adopci. Ve čtvrtek to byl Sam, v pátek Buddy. Zájemci si mohou některého z pejsků vybrat k adopci.

„My určitě s nějakým dárkem přijdeme. Máme z útulku už několikátého psa, žádný nás nezklamal, velkým kamarádem je i ten současný jezevčík Otta," plánuje chovatelka Marie Pihrtová. Další dárci se ozývají na facebooku. „Snad se nám podaří dát dohromady dva pytle krmení, jsem ráda, že mohu pomoci," napsala Iva Konrádová.