Neuvěřitelných 21 týmů bylo rozlosováno do 4 skupin. Každý chtěl vyhrát, každý chtěl postoupit dále, ale povedlo se to jen těm nejlepším. Do play-off mohlo postoupit pouze 8 týmů. Nejlépe si ve skupinách vedly týmy GJ1, D.T., Párci a Fričovi, kteří soupeře doslova rozsekali. Ani další týmy jako Mugiwara, Chemici, Smažky a Slamáci nedaly protihráčům nic zadarmo. Již od začátku bylo jasné, že play-off bude velmi vyrovnané, neboť se jednalo o velmi silné soupeře.

V play-off jsme pokračovali po asi půlhodinové přestávce, která byla po náročných duelech nutností. Během ní si všichni soutěžící řádně odpočinuli a posilnili se svačinami.

Už v osmifinále jsme se setkali se dvěma remízami. Jednalo o týmy GJ1 a Mugiwara, kde v rozhodujícím duelu vyhrála Mugiwara.

Další nerozhodný zápas proběhl mezi Fričovými a Smažkami. Smažkám se podařilo zvítězit. Ve finále o 3. místo se proti sobě utkaly týmy Chemici a Smažky, zvítězil vcelku jednoznačně tým Chemici.

O první místo se bojovalo o něco déle, jelikož obě strany toužily po celkové výhře a po úžasném poháru. Nakonec však vyhrál tým Mugiwara reprezentující Gymnázium Jateční. Ale ani týmy ze "Stavbařky" nemusí zoufat, protože jsou mezi prvními třemi, kteří postupují do krajského kola. Z něj vzejdou finalisté, kteří se utkají ve finále v pátek 28. listopadu na Masarykově univerzitě v Brně.

Hlavním pořadatelem soutěže pIšQworky je občanské sdružení Student Cyber Games. Soutěž se koná pod záštitou ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a všech krajů České republiky.