Placené parkoviště v sousedství steakové restaurace Retros u Městského stadionu naštvalo některé místní obyvatele. Ti zde na plácku dosud parkovali zdarma. Provozovatelé restaurace se brání chtěli jsme jen zajistit slušné parkování pro naše hosty.

Část pozemku patří městu

„Je to nepříjemné. Dnes je parkoviště skoro prázdné, ale v okolí místo nenajdete," rozčiloval se v pondělí Martin Jizerský. Dalšímu ze zdejších obyvatel vadí, že část pozemku, kde soukromá forma vybírá parkovné, je města.

Podle výpisu z katastru nemovitostí je spodní část opravdu města. „Pozemek jsme si řádně pronajali," uvedla však Veronika Vršecká ze společnosti Retros.

To potvrdila i mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová. Podle ní radnice firmě pronajala 300 metrů čtverečních, za které hradí 50 korun za metr ročně. „Nájem je za účelem provozování parkoviště," řekla Macová.

Šest stovek za měsíc

Veronika Vršecká uvedla, že se tak snažili vyřešit problém, kdy na jejich pozemcích parkovaly cizí vozy a zákazníci restaurace hledali marně místa. „Pro ty je zde nyní parkování zdarma," vysvětlila.

Dodala, že pozemek chtějí upravovat a v budoucnu vyasfaltovat.

Za hodinu stání zde auta zaplatí 20 korun. Místní obyvatelé si mohou koupit parkování za 600 korun na měsíc.