„Přišlo asi sto lidí, nejsou jen ze Střekova,“ řekla Ústeckému deníku Eva Železná, zastupitelka Střekova.

VZPOMÍNKA NA MATURITNÍ PLES

Ples nabídl vděčnou světelnou show Jana Béreše i humor dámy-spíkra. „Uvádět ples pro mě není obvyklé,“ prozradila populární herečka Simona Babčáková, vtipná a zábavná moderátorka večera. „Když se mě tu dnes pan redaktor ptal, jestli si vzpomínám na svůj vůbec první ples v životě, nevěděla jsem,“ hlásila publiku. „A co maturitní,“ ozvalo se z publika. „Tak na ten jo,“ pravila.

Big Band Bonit, orchestr v Ústí dost populární a na podobné akce často využívaný, byl jistotou večera. Hrál k tanci i poslechu, jak dokazují snímky fotografa Petra Berounského u tohoto článku. Večer ale byl spíše poklidný, víc to žilo, když orchestr „hrábl do strun“ či zadul na dechy a pak v baru Barbar ve foyer Činoheráku. Nabízel k velké spojenosti přítomných pánů svou tradiční kvalitní nabídkou exotických voňavých rumů.

SLADKÝ STŘEKOVSKÝ DORT 

Vzrůšo pak přišlo, když Simona Babčáková losovala, kdo z návštěvníků co vyhrál. I zde došlo na jistoty podobných akcí. Spokojení plesající si odnášeli domů kartony Zlatopramenu v plechovkách, poukázky na divoké prase i velký dort se znakem Střekova. „A že vyšel zrovna na mě, diabetika,“ zprvu nevěřil návštěvník. Jitka Čáslavová byla na plese Střekova poprvé, nikdy dřív na takové akci nic nevyhrála. „Rozdělím se o pivo s manželem. Dnes je sobota, mohlo by nám to vydržet tak do pondělí,“ soudila výherkyně Zlaťáku. „Ples se mi líbí, hlavně moderátorka a společnost, se kterou jsme tu,“ prozradila.

PRASE BYCH RADŠI JAKO MAZLÍKA

„Dostat tu divoký prase, to možná trochu připomíná myslivecký ples. Ale já bych radši normálního pašíka,“ tvrdila Bára Urbánková, rodačka ze Střekova, dnes žijící v centru Ústí. „S prasetem si i tak poradím, zvládnu to,“ věřila si.

„Je hrozný, dostat jako cenu zastřelený prase. Já bych si ho vzala spíš jako mazlíka na zahrádku,“ řekla návštěvnice z Tisé Julie Volemanová. „Spíš bych mu darovala život, ale to asi nejde, že. Vlastně jsem si ho mohla zastřelit u nás, tam nám chodí škodit,“ prozradila. „Ples je úžasnej, hlavně hudba. I Simonka se mi hrozně líbila a světelná show uvnitř, není tu co vytknout,“ dodala Tisanka.