Každý začátek je těžký, odvážný nápad musel prokázat svou životnost i perspektivu. „Na prstech jedné ruky jsem spočítala zájemce o taneční kroužek. Prosadila jsem si jeden zkušební rok, a stal se zázrak, bylo nás dvacet. Dnes mají Marverci v několika věkových kategoriích 380 členů a další se hlásí," hrdě dodala.

Jako dětská tanečnice u ní začínala i Jana Pokorná, dnes neodmyslitelná partnerka v dobrém i zlém. Vystudovala německý jazyk a chystala se na dráhu kantorky, náhoda ji však nasměrovala do DDM.

„Práce s dětmi mě baví, když se k tomu přidá fantazie, zdravá ctižádost, zájem rodičů a štěstí, máte vyhráno," říká štíhlá blondýnka.

Každý rok začínají stejně. První je originální nápad, potom se vybírá hudba, staví choreografie, navrhují a šijí kostýmy. Šest měsíců kousek po kousku se secvičuje nová sestava, potom se jde do boje. „Na všech závodech to jsou nervy, ale domů se jelo i letos s medailí," usmála se Jana.

Pokud by někdo chtěl sepsat seznam jejich úspěchů, pěkně by se zapotil. Desítky zarámovaných diplomů, naleštěné poháry by jim mohli závidět i hokejisté. Všechny formace si často vytančily postup na mistrovství Čech a většina z nich i na mistrovství ČR. Nejúspěšnějšími choreografiemi Dance Center Marverci 2013 se staly Zima veliká a Hledá se chůva, které vysoutěžily celkem 11 medailí. Marverci ve věkové kategorii 4-7 let jsou mistry České republiky.

„Šest rozhodčích ze sedmi označilo formaci Zima veliká nejlepší známkou. Praha čtvrtého května uznale tleskala Ústí! Teď zbývá jenom naplnit náš společný sen, zajistit knižní zpracování historie Marverců, nebo natočit celovečerní filmový dokument," s úsměvem konstatuje Martina Vernerová a sympatické Janě Pokorné se rozzáří oči.

Podobných nadšenců má Ústí určitě víc, mnoho se však o nich neví, tak si je dobře prohlédněte.