„Přijíždějí hlavně ti zodpovědní motoristé, mají všechno připravené a objednávají se předem, aby nemuseli čekat. Ostatní dorazí s prvním sněhem a jako obvykle budou strašně spěchat," uvedl Ladislav Husárik z pneuservisu ve Všebořicích.

„Zatím bez problémů vezmeme i lidi, kteří jedou kolem a zkusí to. Když musí čekat, není to většinou déle než půl hodiny," dodal Ladislav Husárik.

BEROU I V NEDĚLI

Podobné je to i v pneuservisu Stranlin v Krásném Březně. „Jsme připraveni obsloužit každého, kdo bude výměnu pneumatik potřebovat, otevřeno máme od pondělí do neděle," informoval Martin Beránek. „Když se někdo objedná ve čtvrtek, vezmeme ho klidně i v neděli. Děláme všechny služby. Montáž, demontáž, vyvážení kola a ostatní práce," uvedl Martin Beránek.

V Auto Moto servisu ve Velkém Březně mají výměny pneumatik jako doplňkovou službu, přesto se v tomto období hlásí hodně zákazníků. „Je to takové nárazové. Jeden den jsme měnili gumy na šesti vozech, další den přijel první až po desáté hodině. Jezdí hlavně místní a lidé z okolí. Nečeká se dlouho, výměna je hotová do půl hodiny," řekl mechanik David Pomezný.

„Rozsah úseků silnic, kde je zimní výbava povinná, se letos nezměnil," sdělila mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

Výměna pneumatik před zimou. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Karel Rouč