Po Ústí jezdí dodávka LSNS, která hlásí body z programu hnutí. Bývalý slovenský župan (v České republice hejtman, pozn. redakce) Kotleba čelil v minulosti obžalobě z propagace extremismu a neonacismu, slovenská prokuratura žádala i rozpuštění jeho strany.
 
S extremistickými názory je spojený i lídr Čistého Ústí Tomáš Vandas, který je předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). V pondělí dorazil do kina Hraničář v Ústí, kde se konala předvolební debata vybraných lídrů. Jeden z diváků se ho zeptal, zda by o sobě řekl, že je „zas*anej nácek.

Předvolební diskuze v kině Hraničář.
FOTO: Kandidáti na primátora Ústí slibovali, strašili i zpívali

„Pokud bych byl takový, jako říkáte, tak by orgány činné v trestním řízení konaly a měl bych problémy se zákony. Nic takového se neděje, říkám normální názory v demokratické společnosti. Na rozdíl od vás, který jste se ukázal jako naprostý diletant, já jsem skutečný demokrat,“ odpověděl mu Vandas.

„Pane Vandasi, jste předsedou DSSS, kterou BIS vede jako extremistickou stranu. Stýkáte se s neonacistickými stranami napříč Evropou. Své názory máte teď sice zaobalenější, ale jsou to stále názory extremistické,“ reagovala na jeho slova kandidátka na primátorku za hnutí PRO! Ústí Karolína Žákovská.

Volební kampaň v Ústí nad Labem.
Parazity na volebních billboardech v Ústí vyšetřuje policie. Z úřední povinnosti