Meteorologové varovali před sněhovými jazyky v Krušných horách, nedaleko Loučné pod Klínovcem na Chomutovsku zapadl ve sněhu kamion. Nesjízdná pro kamiony je v kopci také silnice mezi Jiřetínem pod Jedlovou na Děčínsku a Svorem na Českolipsku.

Zasněžený a namrzlý byl ráno podle informací policie úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Bílinkou. Ledovka pokryla také hlavní silnici číslo 30 podél Labe z Lovosic do Ústí nad Labem, který se využívá místo nedostavěného úseku dálnice přes České Středohoří. Po 11.00 se tam v Dolních Zálezlech srazilo osobní auto s nákladním, při nehodě se jeden člověk těžce zranil.

"Řidičku osobního vozu převezl vrtulník do nemocnice, dvě malé děti odvezla do nemocnice rychlá záchranná služba," řekla mluvčí ústecké policie Valerie Bartošová. Místo ještě po 13.00 bylo neprůjezdné. Policie odklání dopravu už na dálnici D8, kde uzavřela sjezd na Lovosice, a veškerá doprava tak jede přes silnici I/8 směrem na Teplice.

Silnice jsou podle ranních informací ŘSD většinou posolené a mokré. V místech, kde se nesmí používat posypová sůl, je pokrývá slabá vrstva sněhu. V horských oblastech meteorologové varovali před sněhovými jazyky. V Loučné pod Klínovcem na Chomutovsku v jednom z nich dopoledne zapadl kamion. Nákladní auta mají tradičně problémy také na silnici číslo 9 v kopci místními zvaném Šébr mezi Jiřetínem pod Jedlovou a Svorem na Českolipsku, silnici tam pokryla ledovka.

Policie eviduje od rána v Ústeckém kraji mnoho dopravních nehod, ráno skončilo například auto v příkopě u Hrobců na Litoměřicku.

Podle ČHMÚ se mají ve čtvrtek teploty pohybovat mezi minus dvěma a plus jedním stupněm Celsia, na horách mohou klesat až sedm stupňů pod nulu. Občasné sněžení nebo sněhové přeháňky mají být celý den.