Na sjezdovkách v Klínech na Mostecku je 35 až 45 centimetrů sněhu. Středisko hostí Český pohár ve slopestyle. Domácí šampionát v disciplíně akrobatického lyžování s umělými překážkami a nejobtížnějšími triky začal v pátek tréninkem, kvalifikace a samotný závod jsou na programu v sobotu 28. února.

Telnice hlásí ideál

Ideální podmínky jsou v areálu Zadní Telnice. „Na sjezdovkách leží 30 až 50 centimetrů technického sněhu, přírodního už je málo. Technický sníh je odolnější," řekl šéf areálu Jindřich Holinger.

Středisko připravilo na příští týden speciální akci pro děti z Litoměřicka a Děčínska, kde budou jarní prázdniny. „Děti u nás budou moct lyžovat za zvýhodněnou cenu. Pětidenní jízdné pro ně máme za 700 korun," doplnil Holinger.

Ski areál Bouřňák na Teplicku uzavřel už dříve kvůli nedostatku sněhu sjezdovou trať číslo tři, ostatní sjezdovky jsou v plném provozu.

Jako v Alpách

„Výborné podmínky jsou na Slalomáku i na ostatních sjezdovkách. Snad nebudu moc přehánět, když řeknu, že to díky slunečnému počasí a upraveným sjezdovkám u nás vypadá momentálně jako v Alpách," sdělil předseda správní rady SC Bouřňák o.p.s. Petr Benda.

Parkoviště v Mikulově je zdarma. O organizaci parkování se tam starají pracovníci bezpečnostní agentury. V areálu zimního střediska najdete bufety, penziony i půjčovnu a servis lyží.

V provozu jsou i některé menší areály, například v Českém Jiřetíně nebo Horním Podluží.