„V minulých dnech napadlo větší množství nového přírodního sněhu. Podmínky pro lyžování máme velmi dobré," řekl ředitel Sport centra Bouřňák na Teplicku Petr Benda.

Pustí i Hrobskou

Na Bouřňáku pustili všechny vleky a jezdí se na většině sjezdových tratí včetně celého Slalomáku.

„V pátek pustíme i oblíbenou sjezdovku Hrobskou. Parkoviště, skibar Karlštejn i pokladny fungují v Mikulově. Horní pokladna je zavřena, protože přístupová cesta na vrchol Bouřňáku není protažena. Lidé se tam nemají moc šancí dostat. Majitelé hotelu Bouřňák a přilehlých pozemků se s úklidem sněhu nenamáhali," řekl včera odpoledne Petr Benda.

Na Bouřňáku (869 m n. m) je šest sjezdovek (1 mírná, 4 středně náročné a 1 obtížná), z nichž si vybere jak začínající, tak i velmi zkušený lyžař. Z Mikulova vedou na Bouřňák dva vleky. Parkování je v Mikulově zdarma.

Telnice hlásí ideální podmínky

Ideální podmínky jsou také v areálu Zadní Telnice na Ústecku. Podle jeho šéfa Jindřicha Holingera leží na sjezdovkách 30 až 40 centimetrů nového sněhu, provozovatelé podmínky vylepšují zasněžováním.

„V provozu máme všechny vleky i lanovky. Zatím se nejezdí jen na Slalomáku, ten bychom chtěli spustit příští týden. Teď se soustředíme na zlepšení podmínek na ostatních sjezdovkách," řekl Holinger.