„Děti k nám přicházejí v jakoukoliv denní hodinu a téměř vždy bez vybavení. A my mrňouskovi či školákovi s vaší pomocí zajišťujeme komplexní vybavení," říká ředitelka zařízení Daniela Brníková.

PŘÍSPĚVKY OD STÁTU NÁKLADY NEPOKRYJÍ

Příspěvky od státu podle ní náklady na péči o děti v Klokáncích nepokryjí. Navíc chodí zpětně. Pomoci by proto měl prodej kalendáře.

„Fotografka Lenka Seďová, děti i tety se moc snažily, abyste měli z jednotlivých fotografií jen ty nejkrásnější pocity, aby vám kalendář přinesl nejen radost, ale taky skvělý pocit, že jste pomohli dětem, které momentálně nemohou žít u maminky a tatínka," říká ředitelka.

Kalendář je možné zakoupit za 350 korun v každý všední den v kanceláři Klokánku na adrese Ústí nad Labem, Rozcestí 788/4. Nákup je možné domluvit předem na telefonu 724 567 548, 549.

Objednávku je možné učinit i na e-mailu jiri.sedlacek@fod.cz. Kalendáře lze poslat i poštou na dobírku, v tomto případě je cena 441 korun, při platbě na transparentní účet Klokánku Ústí nad Labem (1115678/5500) přijde kalendář na zadanou adresu za rovných 400 korun.

Foto z pohádkového kalendáře.Zdroj: Lenka Seďová