U katafalku se sešly desítky věnců a květin. Jako první zazněla ústřední melodie k filmovým dobrodružství Vinnetoua a Old Shatterhanda od Martina Böttchera. Právě životní poctivost inspirována hrdiny mayovek byla základním principem Berounského života. „Nikdy neodevzdal dílo, pod které by se nemohl podepsat,“ zaznělo během rozloučení. „Petrovou Biblí byly knihy Karla Maye, žil férově a nic nedostal zadarmo,“ zavzpomínal na něj senátor Martin Krsek. V jedné z písní, které doprovázely smuteční obřad, zazněly v podání Karla Gotta slova o tom, že „zůstanu svůj".  „To sedí,“ zašeptal se slzami v očích jeden z účastníků pohřbu.

Berounského snímky znají milovníci divadla, neboť byl dlouholetým fotografem ústeckého Činoherního studia, i milovníci krásných žen či hudby. V rámci soutěže MISS fotil nejkrásnější dívky republiky, jeho snímky se dostaly na obaly gramofonových desek. Spolupracoval s hvězdami showbyznysu, jako byla Lucie Bílá, Jiří Korn či pestrá paleta countryových kapel.

„Nejsem umělec, jsem jen dělník obrazu,“ říkával skromně. Krom jiného byl skvělý kuchař, který se učil u Zdeňka Pohlreicha. I přes družnou povahu byl vyznavačem klidného pobytu v přírodě. Video z posledního rozloučení najdete ZDE

Fotogalerie: Život a dílo fotografa Petra Berounského