Ať už to bylo v dávných dobách z důvodů hledání vhodných míst k osídlení, pokračování dalšího putování či vyhlížení nepřítele, tak se člověk nechal i unést pouhým díváním na krásu okolní přírody.

V naší zemi existuje mnoho míst s jedinečným výhledem, ale málokteré město se může pochlubit takovou členitou polohou, jakou má Ústí nad Labem a z toho plynoucích nespočet vyhlídek.

V první řadě jsou to díla lidských rukou, jako jsou rozhledny, upravené vyhlídky, nebo hradní věže. Nespočet nádherných výhledů poskytuje samotná příroda na různých kopcích, terasách a skalách. Nechceme se ale zabývat teorií, chceme se především potěšit z toho, co naše oči vidí.

Pojďme se tedy rozhlédnout a podívat se na to naše město a jeho jedinečné okolí z ptačí perspektivy. Právě proto tu zde pro vás máme sedmidílný seriál Ústecké rozhledny, který bude vycházet každé úterý!

Jízdní řád seriálu Ústeckého deníku

Úterý 7. srpna: Hlavní nádraží - Mariánská skála - Erbenova vyhlídka - Bertino údolí

Úterý 14. srpna: Větruše - Podlešín - Vaňov (Humboldtova vyhlídka, Soudný vrch, stezka,vyhlídka na Vrkoči, Vaňovský vodopád, Alžbětina vyhlídka)

Úterý 21. srpna: Hrad Střekov - Střekovská vyhlídka

Úterý 28. srpna: Nová Ves - NS Pod Vysokým Ostrým - Brná

Úterý 4. září: Hostovice - Solní stezka - Větruše (vyhlídková věž, popraviště)

Úterý 11. září: Krásné Březno (zámek) - Fričova stezka (Pekelský vodopád, Fričova vyhlídka) - Žežice - Dobětice

Úterý 18. září: Hvězda - Střížovický vrch - studánka - Klíše

Zpracoval Karel Punčochář