Své komnaty poskytl filmařům, kteří připravují snímek Za oponou noci. Jeho režisér Dalibor Stach s ním má velké plány, včetně účasti na tomto slavném festivalu.

„Chtěl jsem, aby měl film premiéru na podzim. Ale ve středu jsem se na Větruši setkal s americkým producentem a plány se posunuly. Včetně možné účasti na Sundance," prozradil při čtvrtečním natáčení ve Velkém Březně.

Dvakrát zemřel

Podle režiséra jsou hlavní zápletkou filmu vize při klinické smrti na bývalý a budoucí život. S nimi má Dalibor Stach své zkušenosti.

„Ve svém životě jsem dvakrát téměř zemřel. Jednou jako šestiletý jsem se málem utopil, v osmnácti jsem pak klinickou smrt prožil při operaci," řekl.

Velkobřezenský zámek je podle něho krásné místo, které štábu poslouží jako kulisa k několika záběrům. Během čtvrtku například představoval obydlí bohaté Pařížanky z první poloviny minulého století. Jedna z komnat se změnila na luxusní pokoj.

„Ještě se zde objevíme jednou. Zámek si ve filmu zahraje jako luxusní kalifornská vila," prozradil režisér Stach.

Tomu se do filmu podařilo získat mnoho známých českých herců. Například Bolka Polívku, Chantal Poullainovou, Mahulenu Bočanovou a další.

Kastelán má radost

Z přítomnosti filmařů má zdejší kastelán Miloš Musil velkou radost. „Zámek ožije i v zimě a navíc natáčení znamená peníze do našeho rozpočtu. Z těch, co získáme z tohoto natáčení, chceme opravit cesty v zámeckém parku," prozradil.

Každé natáčení zámku podle něho znamená reklamu i mezi filmaři. Další štáb se tu objeví v polovině dubna.

Zámek otevírá poslední březnový víkend, kvůli natáčení pak bude nepřístupný.