Dva muži ve věku 46 let se kolem druhé hodiny ráno na návštěvě u kamaráda dohodli, že se spolu vydají na noční procházku. V jejich hledáčku byly hlavně kabely. „Měli v úmyslu najít pár kabelů, vypálit je a zpeněžit,“ řekla tisková mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

„Muže cestou zaujala díra v plotě areálu firmy. Hned je napadlo, že tam by určitě mohlo něco být. U vrat do dílny odštípli zámek a začali objekt prohledávat. Ovšem jejich zájem vzbudily nejenom kabely, ale i elektrické nářadí. To společně vynosili a uschovali v nejbližším křoví. Chtěli se pro něj v ranních hodinách a hlavně za světla vrátit,“ pokračovala Veronika Hyšplerová.

Téměř půl kilogramu omamných a psychotropních látek odhalili ústečtí celníci během ledna ve vozidlech či u jejich osádek při silničních kontrolách.
Z auta v Trmicích se linul marihuanový odér. Celníci zabavili půl kila drog

Jeden z pachatelů si vzal kabely a hned si je šel vypálit. Nečekal ovšem, že ho ještě toho rána vypátrají policisté.

„Ve chvíli, kdy neštěmičtí policisté přijali oznámení o vloupání a krádeži, šli po horké stopě. Překvapeného pachatele zadrželi a převezli do policejní cely,“ dodala policejní mluvčí.

Vzhledem k tomu, že z minulosti toho mají oba pachatelé více, tak jim v současné době hrozí trest odnětí svobody do výše tří let.

Mohlo by vás zajímat: V centru Ústí se srazila dvě auta, na místo museli záchranáři

Zdroj: Deník/Jan Pechánek