Co se tehdy stalo? Alan Wood vedl prostý život, pracoval v místním supermarketu a během letních měsíců provozoval chod malé zahrádkářské firmy. Byl velmi oblíbený a neměl žádné známé nepřátele. Poslední den, kdy lidé z okolí Alana Wooda zaregistrovali živého, byla středa 21. října 2009. Nalezen zavražděný byl ve svém domě v obci Lound šestnáct mil severně od Peterborouh v sobotu 24. října 2009. Podle místních vyšetřovatelů nic nenasvědčovalo tomu, že se někdo do domu vloupal násilím. Stejně tak se doposud nepodařilo zjistit, kolik osob se útoku proti Alanu Woodovi zúčastnilo. I přes rozsáhlé policejní vyšetřování není znám ani motiv vraždy. Co známé je, je úplný profil DNA muže, o kterém se kriminalisté domnívají, že patří podezřelému z vraždy.

Policie zastavila motorkáře, který na dálnici D7 překročil povolenou rychlost o 110 kilometrů v hodině.
Letec na motorce. Na dálnici D7 jel 240 km/h, policisté ho stíhali 7 kilometrů

Jednou z dalších možných indicií je odcizení a následné použití bankovních karet oběti. Právě tyto odcizené karty použil neznámý muž tři dny po útoku k výběru peněz v nedalekých městech Bourne a Stamford. Na snímcích z průmyslové kamery je podezřelý zachyceny a jeden ze svědků pomohl kriminalistům sestavit také jeho identikit.

V době vraždy žilo a pracovalo ve zmíněné oblasti mnoho lidí ze střední a východní Evropy a mohou mít nepostradatelné informace k případu. Proto anglická policie nabízí odměnu 40 tisíc liber za informace vedoucí k odhalení vraha.

Mohlo by vás zajímat: Hotel Bohemka jako symbol Ústí nad Labem

Zdroj: Martin Mudroch
 Interhotel Bohemia tehdy a dnes. Archivní snímek je z roku 1976 z publikace Ústí nad Labem.
Fenomén Bohemka a zlaté časy. Nejlepší bufík, hotel i zmrzlina v Ústí

Jak můžete pomoci? Víte nějaké informace o této vraždě? Poznáte muže na snímcích? Pokud ano, pracoval v Anglii v říjnu 2009? Pracovali jste v této době v Lincolnshire? Je to někdo, s kým jste přišli do kontaktu? Pokud máte jakékoliv informace vedoucí k odhalení uvedeného zločinu, kontaktujte policii na e-mailové adrese: socialnisite@pcr.cz

Více o případu ZDE