Nechyběly jablka, mandarinky, buráky, nápoje, ale ani hračky, omalovánky, časopisy a děti dostaly i reflexní vestičky na bezpečné procházky .

„Složili jsme se a vybrali nějaké peníze, abychom dětem mohli trochu zpestřit vánoční stůl a proběhla i malá sbírka hraček s podmínkou, aby byly nepoškozené a plně funkční," uvedl ústecký policejní šéf Vladimír Danyluk.

Prohlédl si všechny byty, dětem dárky předal, popřál jim vše nej a poradil jim, aby se policistů nebály. „Rádi vám pomůžeme," slíbil.

V Klokánku je více než dvacet dětí, většina tu bude i na Štědrý večer. „Pro některé si přijdou rodiče, jednoho ze sourozenců si vyzvedne dědeček. Ostatním dětem uvaří tety v jejich bytech podle přání a chuti, někde se peklo i cukroví a děti pomáhaly," uvedla ředitelka Klokánku Daniela Brníková.

Například v bytě, který vede teta Božena, zavoní večer řízky a bude bramborový salát. „Já sama mám ráda kapra, ale dětem ho nenutím, tak mám pro sebe rybí file. A děti se těší na řízek. Máme cukroví, najíme se, rozdáme dárky a podíváme se na televizi," plánovala teta Božena. V bytě se stará o čtyři děti včetně malého miminka.