Spíš než silnici v centru města připomíná ulice Hradiště polní cestu. Vede okolo České národní banky k přechodu pro chodce u hlavního vlakového nádraží. Ústečané poukazují, že silnice dělá městu ostudu. Projdou tudy totiž stovky lidí denně. Naštěstí bude Hradiště v pořádku už na konci dubna.

„Člověk pochopí, že po povodních se musí něco opravit a zrekonstruovat," řekl třeba Jiří Tichtelbaum z Krásného Března. „Ale nemrzne už dlouho, tak bych řekl, že na tom město mohlo dávno zapracovat. Jeden by si tu zlomil nohu na těch kamenech."

Inženýrské sítě

Ústí se ale rozhodně ulici opravovat nechystá. Inženýrské sítě totiž na podzim v Hradišti rekonstruovala Severočeská vodárenská společnost (SVS).

Provizorní povrch mnozí Ústečané kritizují. Dlažba ho nahradí během dubna.„Povrch vozovky jsme chtěli položit ještě na konci minulého roku, ale magistrát nám to v zimním období neumožnil," podotkl Jiří Hladík, mluvčí SVS. „Takže dlažbu z žulových kostek začneme pokládat v polovině dubna."

V zimě ne

Jak vysvětlil Karel Rouč z ústeckého magistrátu, během zimy prý nelze provádět silničářské práce v náležité kvalitě. „Zimní období končí 31. března. Vzhledem k tomu SVS pouze provizorně položila povrch z vyfrézovaného materiálu," vysvětlil Karel Rouč.

„Postup prací teprve s SVS projednáme. Uvedli ale, že budou hotovi do konce dubna," sdělil Rouč.

To ostatně potvrdil i mluvčí SVS Hladík. „Zítra se sejdeme přímo na místě, kde projednáme detaily konečné pokládky žulových kostek," upřesnil Hladík.

Přípojky

Konkrétně tu vodárenská společnost opravovala vodovod a kanalizaci. Pokládala litinové potrubí  a dvě trubky z kameniny. „Práce vyšly na 2,8 milionu korun bez DPH," dodal Jiří Hladík.