"Dnes jsme měli připravených několik akcí pro různé skupiny dětí. Z jedné další víkendové bohužel zcela sešlo, protože tam zapracovala nákaza. I přestože to vypadalo, že se dnes zruší i plánovaný výlet do Babylonu v Liberci pro starší děti, opět kvůli nákaze, našli jsme narychlo náhradní vedoucí a všichni nakonec odjeli. I když se mezitím smrsknul počet přihlášených," uvedla za pořadatele Petra Mecelová.

V domě dětí se uskutečnily všechny plánované aktivity. Jedna se jmenuje Prázdniny s prťaty, což jsou aktivity pro maminky s nejmenšími dětmi, které jsou ještě doma a nechodí ani do školky. "Měly tady nějakou výtvarku, hudebku a pohybové aktivity. Byly tu pro ně také trampolínky a různá jiná zábava," doplnila.

Další akce pro starší se jmenuje Pololetní párty. Děti slaví všechna svá vysvědčení, ta dobrá i ta méně dobrá. "I pro děti v téhle skupince bylo připraveno mnoho činností, kupříkladu výroba papírové pizzy, zmrzlinky nebo lízátka, se kterými si poté nazdobily stůl na velkou hostinu. Na tu jsme samozřejmě i doplnili skutečné dobroty, na které jsme se později vrhli. Jako další oslavnou část jsme si pozvali balónkovou Evičku, kdy slečna vyrobila dětem z balónků různé figurky a zvířátka," přiblížila Mecelová. V poledne si děti pochutnaly na slavnostním obědě v podobě řízků a odpoledne zhlédly v kinosále animovanou pohádku, po které si užily připravený raut.

Nina, první ústecké miminko roku 2022, se i se svými rodiči potkala s primátorem Petrem Nedvědickým
To je Nina, první ústecké miminko roku 2022. Primátor jí přinesl obřího medvěda

Po celou dobu byly připraveny soutěže nebo hry, jako je třeba lovení rybiček na vyplnění času.

"V nejbližší době máme v plánu program na jarní prázdniny, ale volná místa se tenčí, takže pokud má někdo zájem, neměl by otálet s přihláškou. Veškeré dostupné informace najdou rodiče na našem webu," uzavřela Mecelová.