VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Porcování medvěda v Ústí: dostane se na parkoviště a také venkovní bazény

Ústí nad Labem - Krajské město tvoří rozpočet na příští rok. Schodek bude 227 milionů. 

7.11.2017 7
SDÍLEJ:

Magistrát města Ústí nad Labem.Foto: archiv VLP

Porcování medvěda se blíží. Sestavování rozpočtu magistrátu včetně jednotlivých obvodů je stále v procesu tvorby, ty největší investice pro příští rok jsou ale už jasné.

ROZDÍL PRÝ POKRYJÍ NEVYČERPANÉ REZERVY

„Zastupitelům jsem posílala informace k rozpočtu s nabídkou k projednání i s výzvou, aby předložili své návrhy úprav, kde případně škrtat. Očekávám zájem zastupitelů,“ říká primátorka Ústí Věra Nechybová. Jak podotýká, příjmy města lze předpokládat ve výši 1,672 miliardy korun. Výdaje pak mají dosáhnout částky 1,899 miliardy korun.

„Rozdíl 227 milionů pokryjeme z oblasti financování, jako je například hospodářský výsledek z minulých let nebo nevyčerpané rezervy,“ vysvětluje mluvčí magistrátu Romana Macová.

Investiční výdaje města překročí 406 milionů korun. Na neinvestiční výdaje je určených 1,492 miliardy, z toho se pro obvody počítá s částkou 131,3 miliony. Mezi největší výdaje bude patřit 221 milionů pro dopravní podnik, 87,9 milionu pro městskou policii nebo 50,8 milionu na podporu sportu. K největším investicím patří oprava venkovního areálu plavecké haly Klíše včetně projektové dokumentace za 53,3 milionu.

Vybudování přepážkového centra na magistrátu spolkne 30 milionů. „Do rekonstrukce komunikací a dalších úprav město vloží více než 35 milionů korun. Na projekty, o kterých budou moci rozhodnout občané, počítá rozpočet s rezervou pět milionů korun,“ připomíná Macová.

V městském obvodu Severní Terasa se rozpočet připravuje. Schvalovat ho bude tamní zastupitelstvo v prosinci.

„V tuto chvíli nemůžeme plánovat žádné velké investiční akce, i když by byly potřeba. Městské obvody dostávají z rozpočtu města peníze výhradně na provoz a na investice nezbývá. Vedení města Ústí nad Labem opakovaně, naposledy při rušení poplatku za komunální odpad, deklarovalo, že finanční situace města je dobrá. I proto věřím tomu, že se dostane také na investice v obvodech,“ těší se starostka Severní Terasy Renata Zrníková.

V opačném případě by podle jejích slov mohl obvod dělat jen havarijní opravy, na větší rozvojové investice by nebyly peníze.

„Severní Terasa každý rok zapojuje do rozpočtu příjmy z vedlejší hospodářské činnosti, například z pronájmů. Bez nich bychom končili v minusu. Na rozdíl od jiných obvodů nemáme úspory či rezervy z minulých volebních období,“ líčí Zrníková.

Starostka Střekova Eva Outlá přitom mluví velmi podobně. „Náš rozpočet bude deficitní. Rozpočtované příjmy pro rok 2017 jsou 37,9 milionu korun, předpoklad pro rok 2018 je nyní obdobný. K výdajům ale prozatím nemám přesné údaje,“ zmiňuje Outlá.

ZDRŽENÍ U PARKOVIŠTĚ

Na příští rok hodlá Střekov investovat do rekonstrukce bývalých jeslí v ulici Kamenná. Předpokládané náklady jsou 9 milionů korun.

„Další akcí je parkoviště Tolstého. Práce oproti plánu ještě nezačaly. Stavební úřad už dvakrát odmítl vydat stavební povolení. Údajně kvůli nejasnostem v územním plánu,“ dodává Outlá s tím, že nová parkovací místa vyjdou na 2,8 milionu korun.

Schodkový rozpočet mají v plánu v centrálním městském obvodu. „Příjmy budou orientačně 53,5 milionu korun a výdaje zhruba 69,5 milionu korun,“ předpokládá místostarosta Ústí Karel Karika, který mezi největší plánované investice řadí víceúčelové hřiště v Lisztově ulici a parkovací plochy u Slunety a U Lanovky.

„Práce na rozpočtu probíhají už od června. V červenci 2017 zasedala k projednání prvního návrhu rozpočtu Rada MO ÚLměsto, na základě závěrů rady začala jednání s jednotlivými zastupitelskými kluby. Výsledkem byly různé připomínky a návrhy na doplnění, které se nyní zpracovávají do finální verze,“ podotýká Karika.

Konečnou podobu dostanou opět na stůl zastupitelé. „V příštím roce v rozpočtu obvodu počítáme i se zvýšením částky do participativního rozpočtu na 500 tisíc korun, kde sami občané rozhodnou, jak tyto peníze investovat,“ dodává Karika.

V Neštěmicích hodlají vybudovat hřiště na sídlišti Výšina. Ani řidiči nepřijdou zkrátka, obvod jim chce postavit nová parkovací místa na sídlišti Skalka za zhruba pět milionů korun.

„Skalka je na tom extrémně špatně, chybí tam stovky parkovacích míst. Jsme ovšem závislí na tom, jaké dotace a v jaké výši získáme z magistrátu města. Teprve o nich budeme vyjednávat, ale jak jsem zatím viděla, tak na investice jde do obvodů nula,“ dodává Tomková.

Autor: Kristián Šujan

7.11.2017 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Montážní dělník 84 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení Montážní pracovnice/pracovník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 84 kč, mzda max. 109 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce: Děčínská 1611/45, Ústí nad Labem-Střekov. , Náplň práce: jedná se o lehkou manuální práci - kompletace součástek pro automobilový průmysl., Požadujeme: dobrý zrak, pečlivost a manuální zručnost - jemná motorika, praxe výhodou, , Nabízíme: mzdu 84 - 109,- Kč/hod., příplatek za odpolední směnu 6,- Kč/hod., stravenky v hodnotě 90,- Kč. na den, měsíční výkonnostní bonus, roční bonus, vhodné pro absolventy i pro OZP. Pracovní doba R: od 06:00 do 14:00, O: od 14:00 do 22:00 hod., Hlásit se osobně PO-PÁ od 09:00 do 12:00 hod.. Pracoviště: Schneider & gemsa cz s.r.o., Děčínská, č.p. 1611, 400 03 Ústí nad Labem 3. Informace: Markéta Kubová, +420 475 530 447.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 18 180 Kč

Chemici (kromě chemického inženýrství) Chemik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18180 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční č.p. 1930/86, Ústí nad Labem., Náplň práce: obsluha výrobního zařízení pro výrobu pryskyřic, obsluha filtračního zařízení a výměna filtrů, nastavování potrubních tras, čerpání surovin a expedice hotových výrobků, stáčení hotových výrobků do sudů, kontejnerů a autocisteren, práce s vyhrazeným plynovým a tlakovým zařízením, manipulace s odpady a jejich ukládání na stanovené místo, evidence průběhu výrobního procesu do operačních listů a další dokumentace. , Požadujeme: vyučení v jakémkoliv technickém, strojním či chemickém oboru, maturita výhodou,, dobrý zdravotní stav - fyzická práce manipulace se surovinou a výrobky, zkušenosti s řízením VZV - výhodou. , Nabízíme: pracovní poměr na dobu určitou: 1 roku s možností dalšího prodloužení dle pracovních výsledků, zkušební doba: 3 měsíce, práce na 12-ti hod. směny nepřetržité , čtvrtletně výplata odměn dle výsledků provozu, 5 týdnů dovolené, závodní stravování,dostupnost pracoviště v centru města UL ,příspěvek na penzijní připojištění po 1 roce pracovního poměru. , Kontakt: hlásit se osobně na uvedené adrese - Bc. Hlávková Jana.. Pracoviště: Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost, Revoluční, č.p. 1930, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Jana Hlávková, +420 477 163 107.

Stavebnictví - Stavebnictví Geodeti a ostatní 22 160 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oborech příbuzných kartografii a zeměměřictví Odborný rada - metodik v oddělení OMaK v kanceláři úřadu. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22160 kč, mzda max. 33300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ , na služební místo odborný rada v oddělení metodiky a kontroly v kanceláři ředitele katastrálního úřadu na Katastrálním úřadu pro Ústecký kraj, Ředitel Katastrálního úřadu pro Ústecký kraj, jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo odborný rada v oddělení metodiky a kontroly v kanceláři ředitele katastrálního úřadu na Katastrálním úřadu pro Ústecký kraj v oboru služby legislativa a právní činnost a zeměměřictví a katastr nemovitostí. Místem výkonu služby je Ústí nad Labem., Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou. Předpokládaný nástup do služby na služebním místě je květen 2018., Služební místo je zařazeno podle přílohy č. 1 k zákonu do 12. platové třídy. Na služebním místě jsou vykonávány zejména následující činnosti: metodicky sjednocuje činnost org. útvarů katastrálního úřadu při výkonu státní správy, katastru nemovitostí,, - sleduje a kontroluje dodržování obecně závazných právních předpisů, vyhodnocuje kontrolní zjištění a zpracovává návrhy opatření,, - vykonává vzdělávací činnost v oboru katastru nemovitostí a právních vztahů k nemovitostem,, - zabezpečuje vyřizování stížností, jiných podání, dotazů a podnětů fyzických a právnických osob a připravuje podklady k vyřízení stížností podaných veřejnému ochránci práv,, - jedná se zástupci jiných orgánů veřejné moci,, - zabezpečuje plnění povinností vyplývajících ze zákona č. 106/1999 Sb.,, - zastupuje KÚ při soudních jednáních, , Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo (dále jen "žádost") podané ve lhůtě do 6. dubna 2018, tj. v této lhůtě zaslané služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu Katastrální úřad pro Ústecký kraj, Krčínova 797/2, 400 07 Ústí nad Labem, nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě podepsanou uznávaným elektronickým podpisem na adresu elektronické pošty služebního úřadu (ku.prousteckraj@cuzk.cz)) nebo prostřednictvím datové schránky (ID datové schránky služebního úřadu: scdadnq)., Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: "Neotevírat" a slovy "Výběrové řízení na služební místo odborný rada v oddělení metodiky a kontroly v kanceláři ředitele katastrálního úřadu na Katastrálním úřadu pro Ústecký kraj"., Výběrového řízení na výše uvedené služební místo se v souladu se zákonem může zúčastnit žadatel, který:, 1) splňuje základní předpoklady stanovené zákonem, tj.:, a) je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru [§ 25 odst. 1 písm. a) zákona];, b) dosáhl věku 18 let [§ 25 odst. 1 písm. b) zákona];, c) je plně svéprávný [§ 25 odst. 1 písm. c) zákona]; , Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta šestá zákona dokládá písemným čestným prohlášením ;, d) je bezúhonný [§ 25 odst. 1 písm. d) zákona];, e) dosáhl vzdělání stanoveného zákonem pro toto služební místo [§ 25 odst. 1 písm. e) zákona], tj. vysokoškolského vzdělání v magisterském studijním programu; , f) má potřebnou zdravotní způsobilost [§ 25 odst. 1 písm. f) zákona]; , K žádosti dále žadatel přiloží:, - strukturovaný. Pracoviště: Katastrální úřad pro ústecký kraj, Krčínova, č.p. 797, 400 07 Ústí nad Labem 7. Informace: Kateřina Dohnalová, +420 475 246 519.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 12 200 Kč

Výrobci a opraváři obuvi Dělník/ice ve výrobě obuvi. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Seifertova 4, Ústí nad Labem., Vhodné pro OZP!, Požadujeme: základní vzdělání, manuální zručnost, nutné zdravé ruce., Nabízíme: mzdu 12 200,- Kč., příspěvek na penzijní a životní připojištění po zapracování, pracovní poměr na dobu neurčitou, jednosměnný provoz, nástup možný ihned., Kontakt: telefonicky pouze mezi 6,00-14,00 ve všední dny si sjednat osobní jednání. Pracoviště: Arienco s.r.o., Seifertova, č.p. 4, 403 31 Ústí nad Labem 16. Informace: Alena Seemannová, +420 603 544 998.


Jakub Kůrka se narodil Kateřině Pekařové z Ústí nad Labem 22. března v 6.05 hod. v ústecké porodnici. Měřil 53 cm a vážil 3,74 kg
17

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili

Rapid Ústí. Ilustrační foto.

Rapid čeká v Chomutově derby s Baníkem

Vaňovští se bojí, že sesuv u vodopádu nebude poslední

Ústí nad Labem - Město pracuje na přípravě sanace utržené skály. Nejdříve opraví turistickou stezku.

SOUTĚŽ: Pošlete nám fotku vlastní velikonoční výzdoby a vyhrajte předplatné!

Ústecko - Svátky jara klepou na dveře a většina z nás si zdobí svoje příbytky či zahrady velikonočními motivy. Pochlubte se, jak jste si své okolí vyzdobili vy a můžete vyhrát měsíční předplatné Ústeckého deníku.

Grizzly a tučňáci čekají. Kraj nabízí výhodné lístky do zoologických zahrad

Ústecký kraj - Při návštěvě zahrad v Děčíně, Ústí a Chomutově ušetří rodiny desítky korun.

Požár v Předlicích: Hasiči snášeli lidi ze střechy, šest dětí je ve vážném stavu

Ústí nad Labem - Velký požár vypuknul ve čtvrtek 22. března před sedmou hodinou ranní v Předlicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT