Důvodem je pokračující modernizace pavilonu D2 a s tím spojená vysoká hlučnost a prašnost. K běžnému provozu by se mělo oddělení vrátit 27. května.

„V provozu po dobu omezení zůstává porodní sál pro předčasné porody a akutní pacientky. Budoucí maminky se i nadále dostaví na příjem k porodu v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, kde na základě vstupního vyšetření lékař rozhoduje o dalším postupu,“ uvedla Krajská zdravotní.

V prostorách pavilonu D2 dále zůstávají k dispozici feto-maternální ambulance včetně porodnických odborných ambulancí, porodnice nadstandard, pohotovostní služba na porodnické ambulanci, rizikové těhotenství a porodnické odborné ambulance.

„Důvodem omezení provozu části ústecké gynekologicko-porodnické kliniky je revitalizace o patro výše se nacházející stanice větších dětí Dětské kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně a Krajské zdravotní - Masarykovy nemocnice,“ dodali zástupci Krajské zdravotní s tím, že pacienti spadající na stanici větších dětí jsou hospitalizováni v prostorách oční kliniky v pavilonu G.