„Měli jsme okolo osmdesáti platících a přibližně kolem dvaceti neplatících cestujících. To je skutečně potěšující číslo. Doufejme, že zbytek sezony bude stejně přívětivý, jako její začátek,“ liboval si provozovatel lodi Porta Bohemica Karel Svoboda.

Loňský rok osobní lodi příliš nakloněný nebyl. Propršené léto se neblaze promítlo na návštěvnosti všech turistických atrakcí závislých právě na turistickém ruchu. „V roce 2011 se příliš nedařilo, to je pravda. Doufejme, že letošek nám bude přát o něco víc,“  uvedl Karel Svoboda.

Loď Porta Bohemica v letošním roce popluje podle nového plavebního řádu, který se má více zaměřit na rodiny s dětmi. Půjde o kratší plavby než v předchozích letech. Řádu bude dominovat okruh Litoměřice – Lovosice – Porta Bohemica – Velké Ženoseky – Píšťany – Lovosice – Litoměřice. Tuto okružní jízdu loď obeplouvá již od začátku dubna, a to každý víkend – v sobotu i v neděli, vždy od deseti hodin. V létě se jízdní řád nepatrně pozmění.

Jezdit bude také mimořádná linka, která popluje trasou Litoměřice – Roudnice nad Labem – Štětí – Horní Počaply a zpět. Ta však pojede pouze ve vyhrazené dny, a to pětkrát za sezonu. Kapacita lodi je 300 cestujících.

Turisty v letošním roce čeká znovu i Nedělní výlet za piráty z Labibiku. Tato zážitková akce se bude konat každou červencovou i srpnovou neděli vždy od 14 hodin. Chybět letos nebudou ani páteční diskotéky, které začnou první červnový víkend.

Pravidelná linka svůj provoz spustí také až v červnu. Popluje z Litoměřic do Ústí nad Labem, a to trasou se zastávkami v Lovosicích, Velkých Žernosekách, Dolních Zálezlech a Ústí nad Labem – Vaňově.


Doprava na Labi
Plavební řád dohledáte na: www.labskaparoplavba.cz

Loď vyplouvá z Litoměřic o víkendech od dubna do konce září, v létě i ve středu, plavba vždy začíná od 10.00 tamtéž, končí ve Vaňově a loď pluje zase zpět.