Holeček řekl, že dlouhodobé spory uvnitř ústecké ODS vyvrcholily minulý týden na oblastním sněmu, který rozhodoval o nominacích na kandidátky pro podzimní volby do poslanecké sněmovny. Současný poslanec, ani jiný z jeho kolegů z místního sdružení centrum neuspěli.

"Byl jsem připraven ODS znovu pomoci získat hlasy voličů v našem strukturálně složitém regionu. Je ale zřejmé, že o moji pomoc již moji spolustraníci nestojí. Přestože animozitám některých mých stranických kolegů, zejména pak těch, kteří jsou nyní ve vedení oblasti, nerozumím, jsem přesvědčen, že svým odchodem mohu pomoci vytvořit prostor pro obnovení komunikace a spolupráce mezi znesvářenými tábory v ústecké ODS," sdělil Holeček.

NEBYLI JSME KAMARÁDI

Holeček patřil ke kritikům poměrů v ústecké ODS. Vadilo mu například, že zastupitelka ODS navrhla a sama hlasovala pro zvolení komunisty do čela ústeckého obvodu Střekov. Kritizoval také hromadné přechody členů strany mezi jednotlivými místními sdruženími krátce před sněmem. 

Předseda ústecké ODS Libor Turek řekl, že oblastní sněm strany dal přednost v nominaci na kandidátku pro sněmovní volby podnikateli Jiřímu Drbalovi. Holečkova podpora byla menší. "Pokud si správně pamatuju, tak poslance Holečka podpořilo asi 10 delegátů, pana Drbala 45," dodal Turek.

Spory uvnitř ODS podle něj nebyly nikterak výrazné. "Neříkám, že jsme byli úplní kamarádi, ale spory byly normální. To vždycky tak je, že se lidé kočkují," doplnil Turek.

Holeček, který vedl kandidátku ODS v podzimních volbách v roce 2013, si nechá poslanecký mandát. "Podpora voličů i počet preferenčních hlasů, které jsem získal ve složité situaci na podzim 2013, mě zavazují i bez stranické příslušnosti dále hájit zájmy občanů ústeckého kraje a mandát dokončit," vysvětlil Holeček. Zůstává i členem poslaneckého klubu ODS.