Děti určitě potěší jehňátka ovcí kamerunských, což je druh obývající oblíbený Venkovský dvorek. Tyto ovečky, které většina návštěvníků označuje jako kozičky, pocházejí z Afriky a patří mezi skromná a nenáročná plemena.

Kontaktní chov

Díky jejich mírné bezkonfliktní povaze je lze chovat kontaktním způsobem, tzn., že do tohoto výběhu mají návštěvníci přístup a mohou je dokonce krmit speciálními granulemi. Od 26. listopadu do 18. prosince se ve stádečku narodilo sedm jehňátek, každé v jiné barevné variantě.

Poslední mláďata roku 2015 v ústecké zoo - želva uhlířská.Dalšími mláďaty jsou želvy uhlířské, suchozemské želvy, jejichž domovem je Jižní Amerika. I u tohoto druhu se jedná o větší počet jedinců, kteří se postupně vylíhli z kulovitých vajíček. Od 27. listopadu do 21. prosince přišlo na svět pět želviček, které byly po příchodu na svět velké cca 5 cm.

Návštěvníci je bohužel neuvidí, neboť jsou umístěny v zázemí, ale v přízemí pavilonu exotária mohou sledovat jejich rodiče. Ti jsou podstatně větší, měří 40-50 cm, jejich krunýř má černou barvu a vyznačují se tím, že na každém štítku je načervenalá či žlutooranžová skvrna.

Hodně vysoký sameček

Největším přírůstkem konce roku je bezesporu sameček žirafy Rothschildovy. Narodil se v úterý 15. prosince, porod začal odpoledne a trval zhruba čtyři hodiny. Půl hodiny po narození se sameček postavil a první napití od matky bylo zaznamenáno druhý den ráno.

Průměrná výška žirafích mláďat se uvádí okolo 170 cm, tento sameček měřil o 25 cm více, tedy 195 cm. Stal se v pořadí 24. mládětem, které se v Zoo Ústí nad Labem narodilo, jeho matkou je šestnáctiletá samice Etna, otcem je šestiletý Bastiaan.

První dny strávil sameček v klidu ve stáji, poprvé vyšel ven 26. prosince. Nyní bude záležet hlavně na počasí, jestli jej návštěvníci uvidí, protože při teplotě pod nulou zůstávají s maminou raději doma.

Poslední mláďata roku 2015 v ústecké zoo - žirafa Rotschildova.