Tato informace nemile zaskočila starostu Libouchce Jiřího Bolíka, který o tom slyšel poprvé. „Pan Novotný byl u nás dvakrát na zasedání zastupitelstva, ale o tomto se ani jednou nezmínil," sdělil Bolík.

Informace zastupitelům

Další postup obce, tedy například o požadování záruk dostavby zábavního centra po investorské firmě Arenga z Olomouce, prý ale určitě s ostatními investory projedná.

„Nemohu sám rozhodovat za obec, ale mohu tuto informaci předat zastupitelům a projednat ji s nimi na nejbližším zasedání. Což určitě udělám," slíbil starosta Bolík.

Petr Novotný je totiž předsedou představenstva firmy UDES, která parcelu se staveništěm na Mírovém náměstí v Ústí vlastní. V minulosti navíc býval i jednatelem společnosti Real Garant, dnes v insolvenčním řízení. Ta také nedostavěný dům na Mírovém náměstí projektovala.

V současnosti vede projektový ateliér Petr Novotný Real Garant. Právě ten coby projektant požádal ústecký magistrát o takzvaný souhlas se zásahem do krajinného rázu v případě hotelu a kasína u Libouchce.

Magistrát vyhověl

Magistrát žádosti vyhověl. „Správní orgán dospěl k názoru, že umístění stavby v uvedené lokalitě je možné a proto udělil souhlas se zásahem do krajinného rázu," uvedla v textu rozhodnutí Simona Heymerová, vedoucí ústeckého odboru životního prostředí.

Sám Petr Novotný se k informaci nevyjádřil. Nepřijímal mobilní hovory. Ani do projektového ateliéru Real Garant včera, podobně jako v minulosti, nebylo možné se dovolat. Respektive na pevnou telefonní linku, uvedenou v kontaktech na webových stránkách ateliéru.

Informaci nekomentoval ani Pavel Binar z investorské společnost Arenga. „Nezlobte se, já jsem teď v zahraničí, zavolejte mi příští týden," řekl do telefonu a zavěsil.

Další stavby

Informace o určitém propojení díry na Mírovém náměstí a plánované stavby u Libouchce stejně nepříjemně překvapila i krajské zastupitele. Například Pavla Vodseďálka (KSČM), který je i členem samosprávy Ústí.

„Nemůžeme do pravomoci Libouchce zasahovat. Ale jako krajský zastupitel, který na díru na Mírovém náměstí kouká z okna kanceláře každý den, mohu vyslovit velkou nespokojenost," prohlásil Vodseďálek.

Podobně reagoval například i Marian Páleník ze spolku Přátelé přírody, která dlouhodobě bojuje proti stavbám v Podkrušnohoří. I když z jiných důvodů.

„V devadesátých letech nám říkali, že tudy povede jen dálnice. O dalších stavbách nikdo nemluvil. Začne to kasínem a nakonec skončí obrovským logistickým centrem u Žďárku, proti kterému místní bojují už několik let," dodal Páleník.