Co zákazníky nejvíc zajímalo? Elektronika to ve čtvrtek nebyla. Zdaleka nejvíc lidí se zastavilo u výloh s nabídkou zlevněného oblečení. Přesto ale i obchody s elektronikou, jak hlásili prodavači, zažily svůj povánoční boom. Výprodeje budou trvat až do nového roku.

Nejvíce lidí dorazilo ve čtvrtek odpoledne do OC Forum. Výprodeje kolem padesáti procent tu sliboval kdekdo. Lidé proudili vpravo i vlevo a po čtvrté hodině se nedala najít snad ani jedna volná sedačka v kavárně v mezipatře. Fronta se tvořila i v prodejně praček a ledniček s televizemi.

„Mě zaujal kávovar, toužím po něm už dlouho,“ smála se slečna Lýdie z Teplic. „V Ústí pracuju a mám tady i přítele, takže se sem během příštího roku odstěhuju a je pro mne proto lepší nakupovat tady,“ vysvětlovala.

Davy se nekonaly

Kupříkladu obchodní centrum v Trmicích lákalo až na sedmdesátiprocentní slevy. Prodejce nábytku ovšem žádný dav zákazníků neobléhal. „No, ona ta sleva sedmdesát procent, máme tu oddělení a každé to má jenom na jeden druh zboží,“ prozradila jedna z prodavaček.

I tady platil stejný vzorec: elektronika zela prázdnotou a zákazníci se spíš ochomýtali kolem oblečení. „Ono je to jak kdy, třeba den po svátcích tady byla hlava na hlavě. I den před Vánoci tu bylo plno. Někdy přijede až čtyřicet aut, jindy se navalí po příjezdu trolejbusu. Nedá se to nijak odhadnout,“ popsal prodavač elektroniky Petr.

Parkoviště se ovšem postupně plnilo. „Přijeli jsme pro novou televizi. Kluk si na ni šetřil celý rok z kapesného a brigády, aby si mohl zahrát svoje oblíbené hry na velké obrazovce. Tak jsme mu ještě přidali nějakou tu drobnou a domluvili se, že využijeme povánoční výprodeje. Člověk koupí lepší věc za méně peněz. Stejně to mají předražené,“ kritizoval na adresu výrobců a prodejců Ústečan Antonín Ščuka, který přijel se synem z Neštěmic.

Velký nával nebyl ani v hobby marketech v Trmicích a Všebořicích. „To spíš ve Foru lidi blázní, protože tam na jednom místě seženou všechno. Tady občas přijede maximálně tak deset aut najednou, ale návaly tu nemáme,“ líčili zaměstnanci prodejny elektroniky ve Všebořicích. „Asi špatné místo,“ dodali.