Na výslech nebo na podání trestního oznámení musí nově obyvatelé Krásného Března do Dlouhé ulice v centru města. Obvodní oddělení Krásné Březno ústecké policie tam našlo dočasný azyl poté, co jejich stávající služebnu na Předmostí částečně vyplavila červnová povodeň.

Mluvčí ústecké policie Valerie Bartošová uvedla, že ačkoliv v červnu sklepy a přízemí budovy zasáhla povodňová vlna, vedení policie rekonstrukci prostor a vybavení plánovalo. „Voda při červnové povodni vystoupala do sklepních prostor a částečně do přízemí. V zaplavených místnostech měli policisté šatny a v některých byly výslechové místnosti. Jelikož jsme byli z minulých záplav poučeni, tak jsme prostory vystěhovali a škoda tak po letošní povodni je minimální," řekla policistka.

Do budovy na Předmostí se museli policisté z krásnobřezenského obvodního oddělení přestěhovat před dvěma lety kvůli nevyhovujícímu stavu vily v ulici Na Sklípku v Krásném Březně. „Jelikož do té doby několik let v budově na Předmostí působili policisté z oddělení hlídkové služby (pozn. red. výjezd při volání na linku 158, pochůzkáři) byly technologie uzpůsobeny jejich potřebám. Obvodní oddělení policie však plní i jiné funkce, tak bylo například nedostačující připojení počítačů v jednotlivých kancelářích. Z toho důvodu plánovala už dlouho před povodní ústecká policie nechat zrekonstruovat prostory," doplnila Valerie Bartošová.

Místní lidé ani o změně působení policejního oddělení nevědí. „To jsem ani nevěděl, že státní policie už není na Předmostí, ale v Dlouhé. Já vím, že nějak jsou přes den tady Corsu. Ono je asi jedno, když už musí jet člověk do města, jestli jede na Předmostí nebo do Dlouhé ulice," řekl Karel Machovský.

Další oslovená obyvatelka Krásného Března Jiřina Drbohlavová o změně věděla. „Říkala mi to kamarádka, že když mi někdo o víkendu vykrade sklep nebo auto, budu muset jezdit do Dlouhé ulice. Už špatné bylo, že musela policie z Krásného Března odejít, i když se sem částečně vrátila," myslí si mladá žena.

Jaroslav Táborský (ČSSD), místostarosta Neštěmic, pod které spadá Krásné Březno, řekl, že hlavní je, že funguje denní služebna v prostorách Corsa. „ Budou-li muset jet lidé na oddělení, je jedno, jestli pojedou na Předmostí nebo do Dlouhé ulice," řekl Táborský.

Na policejním ředitelství najdou azyl krásnobřezenští policisté zhruba do konce roku. „Práce na úpravě prostor na Předmostí by měli dělníci začít každým dnem. Když půjde vše podle plánu, zpátky do prostor budovy na Předmostí by se mohlo obvodní oddělení přestěhovat na přelomu roku," dodala závěrem ústecká policejní mluvčí Valerie Bartošová.

Vedení ústecké policie z Krásného Března muselo nechat obvodní oddělení zhruba před dvěma roky vystěhovat. Důvodem byl havarijní stav vily v ulici Na Sklípku, kde policisté několik let působili. Po několika marných pokusech hledání vhodného místa v městské čtvrti, se nepodařilo najít vhodné prostory a krásnobřezenským policistům nezbývalo nic jiného, než se vystěhovat do centra města Ústí nad Labem do budovy na Předmostí. Po osmi měsících jednání se povedlo společně vedení ústecké policie a místních politiků zřídit alespoň denní služebnu.