„Osobně jsme se setkali před předáním funkcí s bývalým primátorem Vítem Mandíkem a žádali jsme ho, aby smlouvu na Střekovské nábřeží nepodepisoval a nevystavoval město problémům z toho plynoucích. Bohužel, sice nám to slíbil, ale smlouvu podepsal a město firmě předalo staveniště," kritizoval náměstek primátora Ústí Martin Hausenblas (PRO! Ústí).
Ex-primátor Vít Mandík se ke kritice nevyjádřil. S médii v podstatě vůbec nemluví.
Řada nedostatků
Podle Jiřího Němečka, místostarosty Střekova, návrh revitalizace obsahuje řadu nedostatků. „Je to ryze technická dokumentace pro laika nesrozumitelná. Po jejím prostudování jsem tam našel ne zrovna šťastné věci," poznamenal Němeček.
Na mysli měl například velké barevné plochy z umělé pryskyřice, vhodné prý jen do interiérů. „Také tribuny, kde by lidé měli sedět a sledovat řeku, jsou podle mne předimenzované, vhodné tak na závody veslařů," myslí si Němeček.
„Za sebe říkám, že na nezničené části labského nábřeží budu obhajovat vyhlášení architektonické soutěže. Je nutné, aby byl návrh na úpravu jedné z nejdůležitějších částí veřejného prostoru v Ústí řádně připraven," řekl náměstek Hausenblas.
Veřejná diskuse
Před vyhlášením soutěže pak bude podle místostarosty Střekova Němečka městský obvod požadovat zorganizování veřejné diskuse. Na ní by lidé mohli říct, jak si novou podobu nábřeží představují. Architekti by pak měli jejich názory zapracovat do svých návrhů.
Lidé z Labského nábřeží tu postrádají především základní věci a infrastrukturu pro sportující, jako je dostatek laviček, možnost odskočit si na toaletu, občerstvení, případně možnost uzamykatelných kójí na osobní věci.
„Tady nejsou dořešená protipovodňová opatření a oni by tu chtěli stavět tribunu. Na co, prosím vás? Vždyť o sto metrů dál máme neustále problémy s velkou vodou," poznamenala místní obyvatelka Jaroslava Faiglová.