V pondělí začne rozsáhlá oprava školky ve Vojanově ulici. „Proběhne předání staveniště zhotoviteli SIM stavby. Práce by měly trvat sedmnáct týdnů. Bude se dělat zateplení fasády, zateplení střechy, výměny oken a dveří a související stavební úpravy objektu," informovala mluvčí města Romana Macová.

Městu se podařilo na realizaci úspory energie získat dotaci v rámci Operačního programu Životního prostředí z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR. Stavba bude stát šest milionů korun, město z toho zaplatí desetinu.

Od 1. září bude školka fungovat v náhradních prostorách MŠ Na Vyhlídce. „Doufáme, že se vše v termínu zvládne a těšíme se do nových prostor. Školku už jsme vystěhovali a připravili na stavbu. Bylo to hodně náročné, ale je to hotovo," řekla ředitelka školky Květoslava Lenková.

Opravy a úklid

Od pondělí bude uzavřena také školka v Sukově ulici na Střekově. „Budeme mimo provoz šest týdnů. Vymění nám okna a dveře," uvedla ředitelka Věra Valtová.

Náhradní hlídání si rodiče musí zajistit sami, jednou z možností je oslovit jinou školku s žádostí o umístění dítěte. „Záleží na okolnostech, ale my jsme tu první dva týdny prázdnin měli holčičku ze školky, která byla mimo provoz," dodala ředitelka Valtová.

Žádné velké opravy anebo stavební práce nechystají v Mateřské školce Skřivánek. „Máme naplánovaný generální úklid, musíme dát všechno do pořádku, než děti zase nastoupí," uvedla ekonomka školky Dagmar Dvořáková.

Oslovené ředitelky školek se shodly, že většinu práce musí zajistit pracovníci školek nebo najaté firmy. „Doby, kdy rodiče chodili na brigádu, tatínkové sekali trávu, maminky šily záclony nebo sáčky na pomůcky, jsou už dávno pryč," poznamenala Věra Valtová.