Slavnostní předávání Záslužných medailí Ústeckého kraje a Medailí hejtmana Ústeckého kraje začalo přesně v 17 hodin. Prvním oceněným byl Zdeněk Dyškant z cizinecké policie. Vedle hejtmana se střídaly zkušené tváře, tisková mluvčí Ústeckého kraje Magdaléna Fraňková představovala jednotlivé příběhy odvahy a oddanosti. Policejní uniforma se střídala s vojenskou, moderátorka uvádí na pódium Lenku Martincovou, která poskytovala neodkladnou zdravotní péči při vážné dopravní nehodě.

Zachránců života bylo víc, sympatické tváře předstupovaly před hejtmana, pokorně přijímaly nabízenou dlaň a medaili. Samozřejmě bylo vzpomenuto Hřensko, kde všichni hasiči propotili služební "dres".

Závěr patřil sportovní dvojici z Chabařovic. Tomáš Sobecký je hasič, jeho manželka Jarmila Sobecká pracuje u policie. Oba mají doma spoustu medailí, ty nejcennější jsou z letošního roku. V červenci se oba zúčastnili Světových a hasičských her v Holandsku, kde na soupisce bylo sedm tisíc sportovců ze sedmdesáti zemí celého světa. Šedesát disciplín, každý chtěl vyhrát.

Tomáš byl na těchto hrách už potřetí, vybojoval stříbrnou medaili v zápase ve volném stylu a zlatou medaili v řecko-římském zápase. Zapojil se i do náročného hasičského sportu družstev, kde pomohl vybojovat stříbrnou medaili. Jeho manželka běžela půlmaraton a ve své věkové kategorii zvítězila. Půlmaraton uniformovaných složek byl vložen do otevřeného závodu Rotterdamu, kde bylo 9000 startujících.

Na závěr slavnostního předávání medailí zazněla hymna a poděkování všem.