Dosavadní předseda Petr Navrátil (ČSSD), náměstek hejtmana Karlovarského kraje, na post rezignoval. „Moje rozhodnutí souvisí s dohodou o střídání zástupce za Karlovarský a Ústecký kraj po dvou letech a také s tím, že jsem byl zvolen starostou Chebu," uvedl Navrátil. Ve výboru bude pracovat dál jako místopředseda.

„Nepředpokládám žádné změny ve fungování výboru a ani v úřadě regionální rady. Alespoň ne hned. Za svůj hlavní cíl považuji dovést program Severozápad do úspěšného konce. Aby se podařilo vyčerpat co nejvíce dotací a proměnit je ve funkční a účelné projekty, které budou dobře sloužit občanům obou krajů," řekl Pipal.

Milan PipalV ROP Severozápad dosud působil jako místopředseda.
Je zastupitel a předseda Finančního výboru Ústeckého kraje a člen zastupitelstva města Žatce. Předsedou výboru regionální rady byl zvolen jednomyslně.

Pipal se vyjádřil i k probíhajícímu soudu, který řeší manipulaci s projekty ROP Severozápad. Škoda se pohybuje ve stovkách milionů korun.

„Jsem přesvědčen, že jsme udělali taková opatření, aby se podobné jednání neopakovalo. Máme zpracované odpovídající dokumenty a kontrolní systém tak, aby nikdo nemohl do procesu administrace projektů zasahovat," uvedl Pipal.

Jak doplnil, od doby, kdy musel být program kvůli nesrovnalostem pozastaven, se hodně změnilo. „Podařil se nám úspěšný restart. Uznává to i Řídící a koordinační výbor ministerstva pro místní rozvoj. Na nedávném jednání jsme byli oceněni jako jeden z nejlépe fungujících operačních programů," zdůraznil Pipal.

Členy výboru regionální rady je šestnáct zastupitelů. Po osmi z Ústeckého a Karlovarského kraje.