„Chtěli bychom v rámci projektu Hrajeme si a učíme se na zahradě MŠ Tisá vybudovat na zahradě mateřské školky altán, pod kterým by si děti hrály na pískovišti. A to i v případě deště," nastiňuje ředitel MŠ a ZŠ Tisá Václav Zibner, kam a na co poputuje finanční pomoc.

Plány školy

Ze zbylých peněz by nakoupili lavice a spojené stoly, které dají na zahradu. „Děti a učitelky tam budou na čerstvém vzduchu. I teď si chodí kreslit děti ven, ale je to všechno o improvizaci," pokračoval ředitel školy Zibner.

Není to poprvé, co tiská škola využívá služeb Malé akční skupiny. Loni, coby základka, podávala žádost na opravu školní tělocvičny a obložení stěn. Vše se realizovalo za celkovou částku 390 tisíc loni na podzim a nyní sportují žáci v novém.

Zdroj dotací

„MASka je jedna z mála zdrojů dotací pro malé projekty. Jim patří v novém dotačním programu na rok 2014 až 2020 velké místo. Jednoznačně si spolupráci s nimi pochvaluji," je rád ředitel Zibner.

Dotační program na letošek chtěli využít i v Povrlech. „Naplánovanou máme výměnu herního prvku. Na zahradu přijde nová klouzačka a houpačka," říká Olga Louvarová, ředitelka školy Dráček v Povrlech – Neštědicích.

U nich už komise byla, a pokud půjde vše podle plánu, mohly by se děti nových atrakcí dočkat už na podzim, v první školní den.

Výzvy MAS

Tyto dva projekty, spolu s dalšími, už jsou na seznamu vybraných žádostí 10. výzvy od začátku března. „Nyní je bude Zemědělský intervenční fond prověřovat kvůli chybám. Koncem června by pak mohlo ministerstvo zemědělství rozhodnout, zda bude projekty spolufinancovat," dodala Jiřina Bischoffiová z MAS.

Zpracoval: Vít Hnízdil