Celkem má DÚK čtyři takové vlakové a pět autobusových linek. Její autobusy spojují třeba Šluknovsko s Ebersbachem, Českou Kamenici se Schmilkou, Ústí nad Labem s Bahratalem nebo Litvínov s Olbernhau. Vlaky objednávanými u různých dopravců se můžete vydat například z Litoměřic do Drážďan, z Děčína do Bad Schandau nebo z Chomutova do Cranzahlu.

Dobrou zprávou nejen pro turisty je, že DÚK chystá pro cesty z regionu do Německa jednu novinku. „Po několika jednáních se podařilo prodloužení současné autobusové linky 588 Chomutov Hora Sv. Šebestiána do blízkého německého města Marienberg,“ informovala Markéta Flochová z krajského úřadu.

Z Hřenska vyjel náklad obřích pivních tanků na pivo do Plzeňského pivovaru. Loď přiveze tanky do přístavu v Prosmykách u Lovosic, kde se přeloží na podvalníky a po silnici doputují do místa určení.
Po Labi pluly obří tanky na pivo. Kvůli nedostatku vody mají zpoždění

Na Chomutovsku jde o vůbec první linku s mezinárodním přesahem. Od 18. července po ní vyjede pět párů spojů v pracovní dny a čtyři páry o víkendech. „Prodloužená linka do Marienbergu je výsledkem našeho téměř dvouletého jednání s německou stranou,“ přiblížil náročnou přípravu novinky krajské flotily zelených autobusů náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM).

Marienberg má své místo na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Saské město vzdálené asi 13 kilometrů od hranic si lidé pamatují podle historického jádra s pravidelným šachovnicovým půdorysem z doby renesance. Láká je sem ale i místní akvapark. „Místo, kam se i s už odrostlými dětmi rádi vracíme. Místo, které není dle dnešních měřítek moderní, ale dýchne romantikou,“ popsala akvapark Jarmila Válková na internetové stránce věnované cestování a turismu s názvem Tripadvisor. A to s tím, že děti se tu vyřádí na atrakcích jako tobogán, jízda na kruzích, vířivka nebo mořské vlny. Dospělí si zaplavou nebo se vysauní a také se zde i díky milému vstřícnému personálu dobře najíte i napijete.