Předchozí
1 z 16
Další

Jitka HanouskováJitka HanouskováZdroj: Archiv osobnostiJitka Hanousková, Teplice (KSČM)

Kandidát Babiš v okrese Teplice vyhrál ve všech městech a obcích mimo Mikulova, Moldavy a Žalan. Vedení KSČM doporučilo dát hlas kandidátům nespolupracujícím s vládou. Pokud mám informace, tak to byly hlasy pro kandidáta Baštu a Babiše. A ve druhém kole určitě budeme z našeho pohledu volit menší zlo pro naši zemi.

Hynek HanzaHynek HanzaZdroj: se souhlasem Hynka HanzyHynek Hanza, náměstek primátora Teplic, ODS

První kolo dopadlo podle předvolebních průzkumů. Teď nás čeká 14 dní tvrdé kampaně. To, jaká bude a v jakém stylu se povede, bylo vidět už ve vyjádřeních obou postupujících kandidátů. Nicméně, sleduji ve veřejném prostoru, jak se společnost místo sjednocení rozděluje a nyní, před druhým kolem, to bude ještě markantnější. Nejsem si bohužel jist, že toto rozdělení je pouhým před zápasovým hašteřením. Přímá volba prezidenta rozděluje společnost a dokazuje, že její zavedení nebylo povedeným krokem.

Milan RychtaříkMilan RychtaříkZdroj: Archiv osobnostiMilan Rychtařík, starosta Loun (ANO)

Jsem rád, že v Lounech byla pěkná účast, konkrétně 62,36 procenta. Zasluhuje si lidem, kteří šli v pátek a sobotu k prvnímu kolu prezidentských voleb, poděkovat. Výsledky jsou, jaké jsou a osobně jsem tipoval, že to v Lounech takto dopadne, tedy že vyhraje Andrej Babiš. Druhé kolo prezidentských voleb bude velmi napínavé a věřím, že účast bude přinejmenším tak dobrá jako v kole prvním.

Michal KučeraMichal KučeraZdroj: Archiv osobnostiMichal Kučera, poslanec Parlamentu ČR, Louny (TOP 09)

Výsledek voleb je poměrně očekávaný, generál Pavel a Andrej Babiš byli největšími favority. Teď nás čeká 14 dnů kampaně, kterou Andrej Babiš zahájil svým povolebním projevem plným osobních útoků. Já bych si představoval prezidenta, který své protivníky neuráží a respektuje je. To Babiš prostě není. Těší mě, že podporu generálu Pavlovi vyjádřila paní Nerudová i pan Fischer.

Jan ŠimekJan ŠimekZdroj: se svolením Jana ŠimkaJan Šimek, starosta Varnsdorfu, 51 let

Byl jsem překvapený vysokým ziskem obou finalistů. V prognózách měli oba dva pod třicet procent. Čekal jsem, že Danuše Nerudová bude za nimi v závěsu. Je vidět, že lidé šli více na jistotu těch dvou táborů. Doufám, že voliči, kteří dali hlas paní Nerudové, panu Hilšerovi a panu Fischerovi, půjdou volit a v druhém kole to Petr Pavel dá.

Jiří AndělJiří AndělZdroj: se svolením Jiřího AndělaJiří Anděl, primátor Děčína, 64 let

Myslím si, že se v Děčíně potvrdilo, že zde má Andrej Babiš a hnutí ANO dobrou voličskou základnu. U nás byly výsledky o parník. Celostátně mne spíše příjemně překvapilo, že byl souboj tak vyrovnaný. Počítal jsem, že se tito dva kandidáti dostanou do druhého kola, ale že mezi nimi bude výraznější rozdíl ve prospěch Petra Pavla. Ve druhém kole nemám důvod měnit svou volbu, podpořím Andreje Babiše.

Petr GlobočníkPetr GlobočníkZdroj: se souhlasem Petra GlobočníkaPetr Globočník, zastupitel, litvínovský patriot, 40 let

Překvapil mě slabší výsledek paní Nerudové. Spíš než samotný celkový výsledek, mě mrzí favorizování některých kandidátů v průběhu kampaně, což může velmi ovlivnit to, jak se lidé rozhodnou a jak volby nakonec dopadnou. Ve druhém kole budu jednoznačně volit pana Pavla. Na rozdíl od protikandidáta se jedná o uznávanou osobnost, navíc během kampaně mnohokrát prokázal nadhled a rozvahu. Myslím, že takový člověk bude po dlouhých letech skvělým reprezentantem, kterého si naše země zaslouží.

Marek HrvolMarek HrvolZdroj: se souhlasem Marka HrvolaMarek Hrvol, primátor Mostu (ProMOST), 34 let

Překvapila mě mile rekordní volební účast, která volby provázela. Překvapilo mě i vítězství pana generála Pavla, to jsem opravdu nečekal. Naopak zklamalo mě celkem dost, z hlediska volební kampaně, sortovaní kandidátů na ty “lepší” a “horší”. Oba dva pány jsem nevolil v prvním kole a budu se pečlivě rozhodovat během následujících 14 dní. Bohužel je už teď jasné po 1. kole, že bude pokračovat další rozdělení společnosti na Babiš a antibabiš tábory, což mě mrzí. Kampaň bude dle mého názoru dost vyhrocená a neprospěje k uklidnění politické situace u nás v zemi. Dost mě překvapila tisková konference Andreje Babiše po sečtení výsledků, tam jsem úplně tu změnu jeho rétoriky, kterou sliboval, neviděl. To se opravdu nepovedlo.

Tomáš VlachTomáš VlachZdroj: se souhlasem Tomáše VlachaTomáš Vlach, náměstek primátora Ústí n. L., 34 let  

Osobně jsem rád, že postoupil do druhého kola Andrej Babiš. Držím mu palce v druhém kole a uvidíme, jak lidé nakonec rozhodnou. Potěšilo mne, že v Ústeckém kraji měl jasnou převahu. Věřím, že se mu podaří vyhrát na severu Čech i v druhém kole a pak bude záležet, jak se rozhodou lidé v ostatních regionech. Věřím, že má šanci vyhrát.

Petr BerounskýPetr BerounskýZdroj: se souhlasem Petra BerounskéhoPetr Berounský, fotograf a znalec Vinnetoua, 66 let  

Na rovinu, moc se mi ten výsledek nelíbí, doufal jsem ve větší procentuální rozdíl mezi bývalým estébákem a panem generálem, ale i tak je to dobré. Musíme zmobilizovat všechny síly, aby to za čtrnáct dnů dobře dopadlo. Čtu od rána všechny komentáře k proslovu Andreje Babiše a byl to hnojomet, já k tomu nemám co dodat, není to čistý člověk jako generál Petr Pavel.

Přemysl RabasPřemysl RabasZdroj: Deník/Miroslav RadaPřemysl Rabas, senátor za Chomutovsko, ředitel ZOO Dvůr Králové, 59 let

Výsledek se mi líbí, když to vezmu celorepublikově. Tady v Ústeckém kraji jsem z něj trochu smutnější, ale nepřekvapilo mě to.

Koho budu volit? To je zbytečná otázka. Petra Pavla

Petr HlaváčekPetr HlaváčekZdroj: Wikipedie/Jindřich NosekPetr Hlaváček (Kadaň), filozof, historik, ředitel Odboru výzkumu a vzdělávání v Ústavu pro studium totalitních režimů v Praze, 48 let

S výsledkem jsem spokojen, neboť jsem volil Petra Pavla, který je vítězem prvního kola. Mám velkou radost, že v těchto těžkých časech si tolik lidí uvědomuje, že by na Pražském hradě měla sedět opravdová osobnost, nikoli chaotická slibotechna typu Andreje Babiše.

Opět budu volit Petra Pavla. Znám ho osobně, je to správný chlap, který navíc žije v Ústeckém kraji, v malé obci Černouček pod Řípem. Na rozdíl od populistického miliardáře Babiše nefňuká a neslibuje věci, které jsou mimo prezidentské kompetence, a tudíž je nelze splnit. Petr Pavel bude důstojným prezidentem republiky a reprezentantem všech občanů naší země.

Petr PanašPetr PanašZdroj: Deník/Karel PechPetr Panaš, místostarosta Litoměřic (Naše Litoměřice)

Výsledek prezidentské volby odpovídá dlouhodobým předvolebním průzkumům a Litoměřice svou volbou potvrdily, že jsou přece jen pravicovější než zbytek Ústeckého kraje.

Ředitelka litoměřické Diakonie Irena Opočenská. Irena OpočenskáZdroj: Deník/Topi PigulaIrena Opočenská, ředitelka Diakonie Litoměřice

Nejsem příznivec ani jednoho z kandidátů, kteří se dostali do druhého kola. Sama jsem jako křesťansky založený člověk nevolila ani jednoho z nich, nicméně v druhém kole mám jasno. Andreje Babiše volit nebudu.

František Padělek.František Padělek.Zdroj: se souhlasem Františka PadělkaFrantišek Padělek, starosta Roudnice nad Labem (Společně pro Roudnici nad Labem)

Volby jsou demokratickým rozhodnutím lidí, s nímž se nedá nic dělat. A prostě jedeme dál. Víc bych se k tomu asi nevyjadřoval.

Josef FormánekJosef FormánekZdroj: Deník/Topi PigulaJosef Formánek, spisovatel

Volil jsem generála, a tak jsem s výsledkem prvního kola volby spokojen. I se silnou voličskou účastí. Je dobře, že nám osud naší země není lhostejný.