"Mohu potvrdit, že veškeré osoby zajištěny nebyly. I přes to, že byl státním zástupcem vydán předchozí souhlas se zadržením, tak dvě osoby na základě těchto příkazů zadrženy nebyly," řekl Bradáčová s tím, že v tomto ohledu nemůže vyloučit ani případný únik informací ať už z protikorupční policie, nebo z vrchního státního zastupitelství. "Jména určitě potvrzovat nebudu, ani je nebudu vyvracet," odpověděla s odkazem na trestní řád na přímý dotaz, zda jsou těmito osobami Sisák s Halou.

Psali jsme: V ústecké Spolchemii zasahovala v pátek policie, důvod neuvedla

Podle ministra vnitra Milana Chovance by únik informací od policie byl znepokojující informací. "Je potřeba takzvaného krtka najít. Já nevím, kde ten krtek je, jestli u policie nebo někde jinde," řekl Chovanec v Otázkách Václava Moravce. Vedení policie podle něj není přesvědčeno o tom, že by byl problém na straně detektivů. "Teď není potřeba si házet horký brambor mezi policií a státním zastupitelstvím, ale společným úsilím toho člověka nebo lidi, kteří tu informaci vypustili, pokud je to pravda, najít, obžalovat a odsoudit," doplnil Chovanec.

"Státní zástupce právě s ohledem na to, že jsou tyto dvě osoby nekontaktní, podal u obou těchto osob příslušnému soudu návrh na vydání příkazu k zadržení. Což je první krok k tomu, aby v případě, že zůstanou nekontaktními, bylo přistoupeno k tomu, že státní zástupce podá návrh na vydání eurozatykače a mezinárodního zatýkacího rozkazu," vysvětlila Bradáčová.

Připustila, že páteční zásah souvisí s kauzou Key Investments. Trestní řízení je podle ní na samém počátku a teprve po provedení základních úkonů. Proto prý nyní nemůže komentovat skutkové okolnosti, které budou v následujících týdnech předmětem dokazování. Vrchní státní zástupkyně nechtěla potvrdit, zda se věc týká i zvýhodnění Centra pro ekonomiku a politiku Václava Klause.

Protikorupční policie po zásahu obvinila 14 lidí z nezákonné manipulace s insolvenčními řízeními. Údajně se dopustili zvýhodnění nebo poškození věřitele, způsobení úpadku, zasahování do nezávislosti soudu, podvodu, praní špinavých peněz, pletich při insolvenčním řízení, podplácení či přijetí úplatku. U čtyř obviněných podal státní zástupce návrh na vazbu. Některým z údajných pachatelů hrozí až 12 let vězení.

Zásah v ústecké chemičce Spolchemie se podle dřívějších informací týkal činnosti společnosti Via Chem Group. Zásah v budově krajského soudu v Českých Budějovicích pak údajně souvisel s tím, že se soud zabývá insolvencí této zadlužené společnosti. Podle České televize dělali policisté domovní prohlídky u advokátů Haly, který působil jako insolvenční správce, Roberta Vladyky mladšího a Jana Pacovského.