Přijďte si spolu s Ústeckým deníkem v blížícím se předvánočním čase zazpívat koledy. Unikátní projekt regionálního Deníku Česko zpívá koledy spojí ve stejném čase, a to ve středu 10. prosince v 18 hodin, při zpívání celou republiku i krajany v zahraničí. Sejdeme se v kostele sv. Vojtěcha a zpívat s námi bude talentovaný hudebník a skladatel, ústecký rodák, David Deyl a Ústecký dětský sbor Univerzity J.E. Purkyně. Na varhany doprovází varhaník Václav Urban.

Loni na náměstích měst a obcí, v kostelích, školách a domovech pro seniory zpívali lidé na 386 místech Česka. V letošním 4. ročníku je toto číslo již překonané. Na Ústecku se ke zpívání v adventním čase přihlásily děti z mateřské školy Vinařská a Skalnička v Neštěmicích, Dům s chráněnými byty v Telnici a senioři v Domovech pro seniory Orlická na Stříbrníkách a v Krásném Březně. Přihlaste se i vy na adrese ustecky@denik.cz nebo na www.ceskozpivakoledy.cz. Pomůžeme vám s organizací i propagací akce. Zpívají s námi i krajané v sedmi evropských zemích mj. ve Španělsku, Itálii, Řecku, Německu. Proč ne i vy?

Ústí zpívá koledyKdy: středa 10. 12. v 18 hodin
Kde: kostel sv.Vojtěcha
Kdo bude zpívat: Návštěvníci kostela se zpěvákem Davidem Deylem a Ústeckým dětským sborem UJEP
Kde najdete koledy: texty najdete v dnešním tištěném vydání na str.5 a poté ve zpěvníku, který bude součástí listu 10.12.
Kde se můžete přihlásit: ustecky@denik.cz; www.ceskozpivakoledy.cz

Zpívat budeme letos těchto pět koled: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce valaši a jako přídavek zlidovělou píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Přímý přenos ze zpívání bude po celém kraji přenášet náš partner, Český rozhlas Sever.