Přívoz mezi Neštěmicemi a Svádovem rozjel v sobotu stejně jako vloni Josef Třešňák. Mezi Církvicemi a Dolními Zálezly chystá přívoz nová firma z Prahy.

„Je to logické, když jsme přečkali počáteční problémy a lidi si na přívoz zvykli, tak se najednou objevila konkurence. Přijeli i v sobotu do Neštěmic s lodí na náklaďáku, snad kdybychom to nestihli," poznamenal Josef Třešňák.

CENY ZŮSTÁVAJÍ STEJNÉ

„Nová firma zahájí provoz 21. května. Budou jezdit do 2. října. Ceny zůstávají stejné. O prázdninách bude přívoz fungovat každý den, jinak jen o víkendech. S panem Třešňákem jsme se rozešli," řekl starosta Dolních Zálezel Miroslav Suchý.

Radnice Střekova, Neštěmic i Dolních Zálezel provoz přívozů dotují. „Na přívozu ze Svádova do Neštěmic jsme se dohodli s panem Třešňákem, smlouva s novou firmou na přívoz z Církvic je připravena k podpisu," uvedl místostarosta Střekova Viktor Malinkovič.

Kvůli přívozu přišla minulý týden na střekovské zastupitelstvo starostka Neštěmic Yveta Tomková. Přesvědčovala zastupitele, aby svěřili Malinkovičovi pravomoc rozhodnout o přívozu. „Vše máme připravené a kvůli problémům na radnici by přívoz nemusel vyjet," vysvětlovala zastupitelům.