Tak nějak pouliční „komedii" popisují lidé ze střekovské ulice Zeyerova. „Oni se snad pohádali o míchačku," líčí to jedna z obyvatelek ulice, která má ale strach se představit. „Prý si ji ten přepadený nechal místo peněz, které mu dlužili. Lidi říkali, že na něj ty dva měli sehrát nějaký podvod s prodejem zahrady."

Jak se to seběhlo celé? Podle Václava Kabátníka, vedoucího oddělení obecné kriminality, oba muži nejprve zvoní u dveří bytu. „Když jim napadený přišel otevřít, tak ho měli zatlačit dovnitř, aniž by je zval dál. Padly nějaké rány, jeho přítelkyni poslali pryč a chtěli vrátit míchačku."

Tu ovšem napadený nemá u sebe, ale na Skřivánku. Tak mu výtečníci hrozí, že mají zbraň a že má pro ni jet s nimi. Venku ale zrovna stojí strážník a tak se rukojmí k němu rozbíhá.

„Náš strážník ale žádnou zbraň neviděl. Všiml si muže, který běžel kolem a křičel do telefonu, že volá policii," popisuje to Pavel Bakule, ředitel městské policie. „Pak k němu přišel jeden chlap s tím, že mu ten dotyčný ukradl míchačku, pak došel druhý a tvrdil totéž. Dál už to převzala policie."

Pak už jen dodává, že jeden z nich měl na prchajícího vytáhnout zbraň, plynovku a křičet, že vystřelí. „Jenže ze zbraně vypadl zásobník a pak přijela hlídka," dodává vyšetřovatel Kabátník.