Ústí je v úzkých. Obviněný primátor nemůže žádat o dotace
Ústecká radnice nemůže požádat o žádnou dotaci z programu Severozápad. Pod ni se totiž musí podepsat statutární zástupce města – primátor Vít Mandík (ČSSD).  Aby to mohl udělat, nesmí proti němu policisté vést trestní řízení.

Vojáci v Tisé nacvičují s balónem. Na jadernou havárii
Až do výšky bezmála třiceti kilometrů vypouští vojáci na cvičení v Tisé atmosférické balóny. Mimo to zde pracují také s unikátním přístrojem na vyhodnocování radioaktivity IRIS, jedním ze dvou v republice. Zároveň si tu navzájem předávají zkušenosti s odborníky ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Zbavte nás ubytoven, žádají obyvatelé Střekova
Ubytovny a problémy s nepřizpůsobivými. Toto téma vyvolalo nejbouřlivější reakce lidí, kteří přišli ve středu večer na sousedskou debatu do někdejšího společenského sálu bývalé Setuzy na Střekově. Na otázku, kdy se situace změní k lepšímu, ale v podstatě nedostali odpověď.

Jaroslav Haidler starší dostal prestižní cenu
Celkem dvě knižní ocenění putovala v minulých dnech na Ústecko. Jaroslav Haidler, autor více poutavých knih, žijící nyní v Povrlech na Ústecku, obdržel hlavní cenu Miroslava Ivanova v kategorii autorů literatury faktu za dílo „Očkovaný satanem".