Ubytovna v Čelakovského ulici v Krásném Březně končí. CPI to zavře do 17. prosince, protože se jim nevyplatí do toho investovat. To je zpráva, jež doputovala na redakční e-mail Ústeckého deníku.

Reakce místních lidí na ni jsou jednoznačné. „Jestli bychom se chtěli těch ubytoven zbavit? Zbláznil jste se, že se tak ptáte? Nebo je to provokace? Ať se ta svoloč v ubytovnách sbalí a táhne, kam chce, třeba do pr…," odpověděl na to redakci jadrně kolemjdoucí v Krásném Březně.

Takové odpovědi naznačují, jaké problémy mají místní lidé s částí ubytovaných. Zdejší neštěmická radnice ale prý zatím žádnou takovou oficiální informaci od vlastníků, společnosti CPI Byty, neobdržela.

„Jsme v úzkém kontaktu s vedením CPI Byty a poslední písemná zpráva, kterou od nich máme, zní, že si tu ubytovnu přebírají od nájemce," uvedla k tomu místostarostka neštěmického obvodu Lenka Jaremová (ODS). „Nic nemohu potvrdit, to musí vlastník, já k tomu nejsem oprávněná."

Redakce Ústeckého deníku se tedy obrátila na ředitele CPI Byty, Daniela Bacíka. „Už jste kontaktoval naši tiskovou mluvčí?" nejprve se ptal. Na otázku, zda může alespoň potvrdit, že ubytovna končí skutečně 17. prosince, však krátce odpověděl. „To víte, že to nekončí," řekl do telefonu. Mluvčí CPI Michaela Winklerová prozatím Ústeckému deníku neodpověděla.

Město Ústí nad Labem informaci také nepotvrdilo. „Primátor Vít Mandík jednal se zástupcem společnosti CPI a z jednání vyplynulo, že by ubytovna měla být v provozu minimálně do konce ledna."

Stejně tak se ovšem vynořila další spekulace o tom, že tuto ubytovnu chce koupit město a provozovat ji jako bydlení pro sociálně slabé. To Ústí nijak nekomentovalo a o dalším osudu ubytovny poté, co by ji CPI eventuálně uzavřelo, tak stále není jasno.

„Ne že bych byla šťastná, že mám v obvodě ubytovnu. Ale pořád lepší, než alternativa zazdění a vzniku druhého 'hotelu Máj'. Narkomani a jiní nepřizpůsobiví by rozebrali cihly a do opuštěného domu by se nastěhovali," dodala k tomu nedávno Jaremová.