Tuto možnost jim přináší spolupráce aktivisty Václava Pištory se spolkem Piána na ulici Ondřeje Kobzy.

Na Lidickém náměstí a Střekově

První šachový set, dvě křesla a šachový stůl, bude umístěný na Lidickém náměstí u restaurace Evropa. Figurky si lidé mohou půjčit ve vinotéce na náměstí. Mohou si také donést figurky svoje. K představení projektu veřejnosti dojde v pondělí v 17.00 hodin na Lidickém náměstí.

Instalace šachových stolů proběhla v neděli 2. srpna.Druhý šachový set bude umístěn na Střekově v parku naproti Krajskému soudu. Zde ho představí veřejnosti v 18.00. Na Střekově křest proběhne partií radního Jiřího Železného s aktivním šachistou Jiřím Dufkem. Šachové sety vyrobil sochař Jakub Vlček a do Ústí je převezli z Vysokého Mýta.

Místostarosta obvodu Střekov Jiří Němeček se nestihne podnělní akce zúčastnit. "Jsme rádi, že našim občanům můžeme nabídnout projekt, který po republice sbírá řadu pozitivních ohlasů. Fandíme těmto aktivitám," řekl Němeček v předvečer křestu.

Navazují na veřejné piáno

„Těší mne, že se projekt podařilo dotáhnout do konce a Ústečané dostanou další alternativní možnost trávení volného času v ulicích," řekl Václav Pištora. Šachy Pištora navazuje na veřejné piáno, které je letos lidem k dispozici v podchodu OC Forum. Tímto dalším projektem chce prohloubit vztah Ústečanů k ulicím vlastního města.

„Lidické náměstí jsem vybral, protože se zde snoubí klidová odpočinková zóna s blízkým dopravním uzlem u divadla, a proudí tudy velké množství lidí," dodává Pištora. Šachový stolek pokřtí předseda Šachového klubu Spartak Ústí n. L. Pavel Chrz partií proti místostarostovi centrálního obvodu Karlu Karikovi.

„Podobné projekty zapadají do našich představ o oživování veřejného prostoru. V polovině srpna zde chceme uspořádat šachovou simultánní partii", řekl místostarosta Karel Karika.

„Vítáme tuto zdařilou propagaci královské hry, je to skvělá možnost, jak mohou Ústečané trávit volný čas a zdokonalit se ve hře," řekl Pavel Chrz.

Instalace šachových stolů proběhla v neděli 2. srpna.