Otevření zrekonstruovaných venkovních bazénů na Klíši se minimálně o rok zdrží. Na vině je projekční kancelář Atelier 11, která měla letos v lednu dodat projektovou dokumentaci. Nestalo se tak.

Přestože město může na rekonstrukci venkovního plaveckého areálu získat stavební povolení už o prázdninách, nebude mu to nic platné. Bez projektové dokumentace totiž radní nemohou vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby, která se tak pozdrží.

Jak uvedla ústecká mluvčí Romana Macová, magistrát se nyní pokouší s projektantem, který ani po několika upozorněních a urgencích neplnil dohodnuté termíny, vyjednávat.

Vizualizace bazénu na Klíši.
Komise vybrala projektanta pro rekonstrukci bazénu na Klíši

„Jelikož to má být rekonstrukce venkovního areálu, bude možné v zimních měsících provádět jen přípravné práce. Rekonstrukci v plném rozsahu lze zahájit až po skončení zimního období. Při odhadované lhůtě výstavby 12 měsíců lze tedy předpokládat otevření areálu až v letní sezoně 2020,“ poznamenala mluvčí Macová.

Jednatel Atelieru 11 Tomáš Mrázek z Hradce Králové, který zakázku na projektovou dokumentaci získal ve veřejném výběrovém řízení s nabídkovou cenou 1,785 milionu korun, příliš sdílný nebyl. „Nebudu se k tomu teď vyjadřovat, nezlobte se,“ řekl pouze a zavěsil.

Nový venkovní areál přitom měl podle projektové studie obsahovat řadu nejrůznějších nových atrakcí včetně obří skluzavky. V anketě si ji zvolili sami Ústečané, na výběr měli ještě tobogán podobný tomu v plaveckém areálu v Brné.

Vizualizace bazénu na Klíši.
Plavecký areál Klíše: Anketu vyhrála široká skluzavka

Ústečtí radní na revitalizaci areálu na Klíši vyčlenili 64 milionů korun.

Zpoždění celého záměru vyvolalo kritiku ze strany opozice. „Najít projektanta je na dlouhé lokte. Město nebylo v minulosti schopné dát dohromady solidní zadání zakázky. Teď je to třeba řešit podle smlouvy standardními nástroji,“ prohlásil například ústecký zastupitel Jan Hrouda (PRO! Ústí).

Na sankce zřejmě skutečně dojde. „Jsem z přístupu vítězné firmy velmi zklamaná. Zástupce firmy jsem si pozvala i na jednání, kde přislíbil nápravu. Ta se bohužel nekoná a my budeme nuceni přistoupit k uložení penále,“ uvedla primátorka Věra Nechybová (UFO).

Více k tématu se dočtete v Týdeníku Ústecko, který vychází v úterý jako bezplatná příloha Ústeckého deníku a od středy je v prodeji samostatně s vloženým TV magazínem.

Vláda ČR v demisi včetně premiéra Andreje Babiše navštívila některé problémové lokality v Ústí nad Labem. Všichni  členové vlády navštívili Sklářskou ulici v Předlicích a pak se přesunuli k ubytovně Modrá na Střekově.
FOTO: Život mezi odpadky v ghettu skončí, přeje si Babiš s vládou