Na začátku složité cesty za poznáním byly tři fakulty (pedagogická, sociálně ekonomická a životního prostředí), dnes jich je 8.

V roce 1991 studovalo na UJEP v Ústí nad Labem 2 082 mladých lidí, dnes jich je v areálu skoro 9 tisíc.

Koncem září předal rektor UJEP Martin Balej u příležitosti 30. výročí založení UJEP dvanácti osobnostem pamětní medaili za rozvoj univerzity.

Přírodovědná fakulta ústecké univerzity se dočkala nové budovy
Ústecká univerzita má nové centrum. Vyrostlo místo porodnice a stálo miliardu

Program byl pestrý, slavilo se do pozdních večerních hodin.

Ve středu 13. října byla v areálu další akce, HR AWARD BRUNCH. Krátký úvod zajistil prorektor pro rozvoj a kvalitu Jaroslav Zukerstein, odborný výklad přidala Bohumila Vykouková, slovem provázel David Cihlář, spletí moderních budov kličkoval pracovník ústeckého muzea Martin Krsek.

Na samotný závěr přišla besedovat se studenty olympionička Kristýna Horská (plavání) a akademik Jaroslav Cais. 

Kampus UJEP focený z dronu. Ilustrační foto.
Nová budova ústecké univerzity spolkne více než půl miliardy

Především komentovaná procházka areálem UJEP byla moc zajímavá, pracovník ústeckého muzea zmínil fakt, že na tomto místě byla dříve krajská nemocnice.

„Já jsem se narodil ve staré porodnici, budova byla v místě nového objektu u silnice. Několik týdnů jsem dokonce ležel v bývalém infekčním pavilonu, ten byl postaven v roce 1924. Hned vedle stál tuberkulozní pavilon, ten byl postaven v roce 1916. Oba objekty byly renovovány, dnes slouží k jiným účelům, ale jsou moc pěkné," tvrdí historik a skupince posluchačů ukazuje staré fotky a plány.

Z bývalého areálu nemocnice toho moc nezbylo. Současný objekt vrátnice sloužil dříve jako prádelna, renovována byla i bývalá administrativní budova a kaple.

Skalní město Tisá
Orlí hlavy i žabí korunky. Podzimní skalní město v Tisé vás nabije energií

„Opraveny byly i klenuté cihlové sklepní stavby ve svahu. Z dálky vypadají jako vinné sklípky, ale původně sloužily jako úkryty proti náletům," tvrdí Krsek a zájemcům předkládá další dokumentaci.

Krátce zmiňuje problémy s původním plánem přestavby, chválí současný stav, odpovídá na otázky, připomíná fakt, že na UJEP studoval.

Moderní areál kampusu zabírá 90 000 m2, zaměstnává 1 000 lidí, stále se zde ještě buduje, ale už dnes je to paráda.