Loni organizátoři pomohli Pepovi Suchému, který chtěl na paralympiádu, letos běžci podpoří patnáctiletou Adélku na invalidním vozíku. Adventní noční běh, aneb ukončení ústecké běžecké sezony 2015, se uskuteční v sobotu 12. prosince.

Vrhá koulí a hází oštěpem

„Náš vzácný host se jmenuje Adélka, je jí patnáct let, žije v Ústí a invalidní vozík jí nahrazuje nohy. S rozštěpem páteře reprezentuje sportovní klub Nola Teplice, kde vrhá koulí, hází oštěpem. V létě plave, v zimě lyžuje. Hraje na zobcovou flétnu, prostě bezvadná holka," říká Jan Kostovič, jeden z pořadatelů sobotního závodu.

Adélka příští rok končí studium na základní škole a ráda by pokračovala na SŠ sociálně-právní při Jedličkově ústavu v Praze. Finanční dar by jí měl pomoci k zajištění potřebné rehabilitace. Poběží se za tmy, účast přislíbily všechny ústecké hvězdy.

„Tentokrát jsme spojili síly a výsledkem je vánoční poselství všem, kdo chtějí pomáhat těm, co pomoc potřebují. Pivovar Hotel Na Rychtě, EC Lokomotiva Mumie, Dubické běhy, Plamínek naděje, RunCzech. David Cihlář bude u mikrofonu, firma Spolpharma za každého běžce do pokladničky vhodí dvacku, startovné je dobrovolné a vybraná suma bude na závěr akce předána rodičům Adélky," pokračuje Jan Kostovič.

Poběží po cyklostezce

Pětikilometrový závod se poběží po cyklostezce podél Labe, od Mariánského mostu ke zdymadlům a zpět. Registrace začíná v 17.00 hodin na Střekovském nábřeží, kde bude viditelný startovní oblouk.

„Podmínkou je dobrá nálada a čelovka. Poběží se za každého počasí a osvětlení je pouze na startu. Tentokrát nejde o rekordy, ale ceny jsou připravené pro tři nejlepší muže a ženy. Pivovar Hotel Na Rychtě zajistil vánoční občerstvení, tombola startovních čísel bude opět zajímavá. Olympijské heslo všichni znáte, tak je to na vás. Adélka osobně popřeje všem hezké Vánoce!" dodává Jan Kostovič.

Bežci pomohou Adélce.