Na trati z Velkého Března do Lovečkovic, Verneřic a Úštěka, která měla své dny spočítané 27.5. 1978, kdy byla trať v celé své délce zrušena, se na její části vrací pravidelná osobní doprava. Je to díky objednávce Krajského úřadu Ústeckého kraje odboru dopravy se zařazením do DÚK s označením jako turistická linka T3. V tomto případě jsou tarifní podmínky stejné jako u linkové dopravy.

Mohlo by vás zajímat. Turistická sezona na dolním Labi startuje přesně na apríla

Při zakoupení jízdenky zpět do Ústí nad Labem můžete na tuto jízdenku využít linkovou i městskou dopravu. Pojďte se svézt historickým motorovým vozem do železničního muzea, muzea lidové architektury a dalšími zajímavostmi v okolí této malebné železniční tratě vedoucí Českým středohořím.

Úsek tratě z Velkého Března do Lovečkovic je kulturní památkou ČR a zachováváme všech technické prvky našich předků jako jsou kolejnice a jejich upevnění s dřevěnými pražci, mostní stavby dáváme do původního stavu a k tomuto samozřejmě používáme historická železniční vozidla. Jinde se dráhy ruší, my zahajujeme pravidelný provoz. 1. dubna startujeme.

Čtěte také. Muzeální vlaky do Zubrnic mají nové přípoje

Radek Kubala