Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) bude v neděli na Mírovém náměstí pořádat 1. máj národních aktivistů. Začátek akce je plánován na 14.00. S projevem by měl vystoupit předseda strany Tomáš Vandas.

POCHOD PROTI UNII

Podle místopředsedy DSSS Jiřího Štěpánka se akce zúčastní aktivisté DSSS, Dělnické mládeže, Národního sjednocení, Národní fronty a dalších národně orientovaných stran a organizací v České republice. Heslem akce je ANO suverenitě, NE diktátu EU. Naše práce naše peníze.

O den dříve v sobotu by se v centru města měl uskutečnit pochod proti politice EU. „Akci bez bližších podrobností ohlásila fyzická osoba. Konat se má od 13.00 do 18.00. Vyjde z Kostelního náměstí do ulice Hradiště, V Jirchářích, do Hrnčířské ulice a přes Mírové náměstí zpět na Kostelní náměstí," informovala Jitka Parýzková z úřadu obvodu Město, která zpracovává ohlášení veřejných akcí.

„Jméno oznamovatelky je nám známo, ale o akci a počtu účastníků nic bližšího nevíme. Budeme ve spolupráci s policií ČR připraveni udržet pořádek jak v sobotu, tak v neděli při demonstraci DSSS. Konají se ještě další politické akce, ale podle našich zkušeností s nimi problémy nebývají," uvedl Jan Novotný, zástupce ředitele městské policie.

POLICIE POVOLALA POSILY

Zvýšenou pohotovost potvrdila i policejní mluvčí Jana Slámová. „Budou připraveny posily z různých policejních složek. Naším cílem je zabránit porušování zákonů, udržet pořádek a ochránit zdraví a majetek občanů města," řekla Jana Slámová.

Účastníci obou akcí i lidé, kteří budou v centru města demonstracím jen přihlížet, by se měli vyvarovat slovních i fyzických útoků, konfliktů a vzájemného napadání.

Již tradiční oslavy svátku práce chystá v Městských sadech Komunistická strana Čech a Moravy. Akce začne v neděli od 9.00 hodin. S projevem kromě předsedy okresní organizace zastupitele Pavla Vodseďálka vystoupí ústecká poslankyně Sněmovny Gabriela Hubáčková a představí kandidáta strany na senátora Stanislava Körnera.

Připraveny budou soutěže a atrakce pro děti včetně skákacího hradu a malí i velcí si budou moci prohlédnout výstavku autoveteránů.

ČSSD BUDE NA LIDIČÁKU

Sociální demokraté oslaví První máj také v neděli, a to na Lidickém náměstí.

„Začínáme v 10 hodin. Připraveny jsou různé zábavné atrakce pro děti, pro dobrou náladu zahraje kapela. Program na Lidickém náměstí bude probíhat přibližně do 13.00. Pak se přesuneme do Velkého Března, kde bude oslava pokračovat u restaurace Tivoli. Představí se tam náš kandidát do Senátu Vít Štefl," informoval předseda okresní organizace ČSSD Václav Křeček.

Ostatní politické strany působící v Ústí nad Labem zatím konání prvomájových akcí neohlásily.