Spodní hranice povodňové bdělosti dosáhlo Labe v Děčíně v pondělí kolem čtvrté hodiny ranní. Od té doby výška hladiny stoupala a klesala do 12.00 jen v řádech centimetrů. Ani předpovědní model ČHMÚ neočekává žádný výrazný vzestup hladiny.

Podle meteorologa Davida Krále z ústecké pobočky ČHMÚ mají v Ústeckém kraji srážky v pondělí odpoledne od východu ustávat. Sněžit nebo pršet ale může i v noci na úterý a v úterý přes den.

Na druhém povodňovém stupni, stupni pohotovosti, je od soboty hladina řeky Bíliny v Trmicích na Ústecku. Její hladina velmi pomalu klesá, od půlnoci se drží na 194 centimetrech. První povodňový stupeň zatím zůstává také na Chomutovce. Její hladina od dnešní půlnoci klesla o osm centimetrů. Nejvyšší stav zaznamenal vodočet v noci ze soboty na neděli, kdy Chomutovka dosáhla druhého povodňového stupně.

Stále uzavřená byla v pondělí v poledne podle teplického policejního mluvčího Daniela Vítka vedlejší silnice mezi Kozlíky a Velvěty na Teplicku. Silnici zaplavila voda z řeky Bíliny, uzavřená je od sobotního rána.