Krajští radní chtějí dát osmi sportovním klubům, které hrají nejvyšší soutěže, peníze na trénování mládeže. Na tom, kolik z pěti milionů jaký oddíl dostane, se jejich zástupci dohodli. Hejtman Oldřich Bubeníček tvrdí, že cílem je podpořit sporty, ze kterých se rekrutují třeba i reprezentanti.

„Peníze jsou určené čistě jen na mládež," upozornil hejtman. Podle něho sice někteří politici v minulosti uvažovali i o podpoře dospělých, ale současní radní něco podobného nechtějí.

Z ústeckých oddílů mají peníze od kraje dostat volejbalisté a basketbalisté. Každý z klubů přes 384 tisíc. Například hokejisté Litvínova a Chomutova pak 1,153 milionu, protože mají vyšší náklady.

„Je to určitě vítaná pomoc. Po podobné podpoře jsme již dlouho volali. Důležité je, že na koncepci se shodli všechny kluby," uvedl manažer ústeckých volejbalistů Miroslav Přikryl.

Dodal, že peníze využijí nejen na provoz, ale asi třetinu na odměny trenérů. „Nejen v našem oddílu, ale i dalších," řekl Miroslav Přikryl.

Podle hejtmana Bubeníčka budou mít konečné slovo zastupitelé. Nevyloučil, že kraj v případě dobrého hospodaření sportovcům přidá.